گوناگون

اسرار ۸ گنجینه ارزشمند و تاریخی گمشده در جهان + تصاویر

اسرار ۸ گنجینه ارزشمند و تاریخی گمشده در جهان + تصاویر

برخی از سرگرم‌ کننده‌ترین فیلم‌ها، قهرمان‌های داستان را دارند که به ماجراجویی‌های جالب می پردازند تا گنج‌های دزدیده شده یا گمشده را بازیابی کنند.

به گزارش پارسینه به نقل از historydefined داستان‌های پرطرفدار با محوریت شکار گنج، اغلب بر اساس صدها اثر تاریخی است که امروزه هنوز مفقود شده‌اند، که اگر برخی از آنها یافت شود، میلیون‌ها دلار ارزش خواهند داشت. 

در اینجا اسرار ۸ گنجینه ارزشمند و تاریخی در جهان که گم شده اند، آورده شده است:

طلای آزتک دزدیده شده

امپراتوری آزتک در سال ۱۴۲۸ با اتحاد دولت شهرهای مکزیک: Tenochtitlan، Tetzcoco و Tlacopan تشکیل شد. سرزمین آنها سرشار از منابع طبیعی و طلا بود که آن را به یک هدف محبوب برای فاتحان و مهاجران تبدیل می کرد. این امپراطوری بیش از ۲۰۰ سال رشد کرد تا اینکه فاتحان اسپانیایی آرامش آنها را برهم زدند. 

هرنان کورتس به آزتک حمله کرد و با دستگیری حاکم آزتک ها، مونتزوما، کنترل این امپراطوری را به دست آورد. با این حال، شورشی موفقیت آمیز روی داد و کورتس و خدمه‌اش مجبور شدند در ۳۰ ژوئن ۱۵۲۰ در تاریکی شب با محموله‌های عظیم طلای آزتک‌ها و سایر اقلام ارزشمند فرار کنند.

یکی از کشتی های کورتس در دریاچه غرق شد و بسیاری از خدمه او کشته شدند. این دریاچه در قرن هفدهم خشک شد، اما بیشتر طلاهای دزدیده شده از بین رفته و گفته می شود که به صورت سکه ذوب شده است.

در سال ۲۰۲۰، موسسه ملی انسان شناسی و تاریخ مکزیک تأیید کرد که یک مصنوع طلایی کشف شده در سال ۱۹۸۱ بخشی از گنجینه های سرقت شده است.

گنجینه های شوالیه های معبد

شوالیه های معبد نیروی نظامی نخبه کلیسای کاتولیک در قرون وسطی بودند. آنها در جنگ مهارت داشتند و گفته می شود که در مسائل مالی کاملاً ماهر بودند و کنترل ثروت و گنجینه های اهدایی شهروندان را در دست داشتند.

Knights-Templar-Treasure_11zon

شوالیه‌های معبد در اکتبر ۱۳۰۷ میلادی منحل شد و اطلاعات زیادی در مورد گنجینه‌هایی که در اختیار آنها قرار گرفت، در دست نیست.

در حالی که هیچ کس گنجینه های دقیق آنها را نمی داند ، مورخان معتقدند که آنها دارای موارد زیر بودند: 

جام ابسیدین سیاه

شمشیر معبد

جعبه آهنی یادگاری که ممکن است آثار بیشتری در آن وجود داشته باشد

اتاق کهربایی

اتاق کهربا یک فضای مجلل ساخته شده از پانل های طلا و اتاق های تزئین شده با سنگ های قیمتی بود. مساحت آن بیش از ۵۰۰ متر مربع بود و حاوی بیش از ۱۳۰۰۰ پوند کهربا بود. کارشناسان ارزش اتاق و محتویات آن را امروز ۱۷۶ میلیون دلار تخمین زده اند. متأسفانه، هیچ کس نمی داند کجاست ؛ اتاق و محتویات آن از زمان جنگ جهانی دوم گم شده اند.

andrey_zeest_-_amber_room_2_autochrome_11zon

در سال ۱۹۴۱ آلمان، حمله به اتحاد جماهیر شوروی را کلید زد و اتاق کهربا را جدا کرد. علیرغم تئوری های متعدد در مورد جایی که آنها می توانستند بروند، از آن زمان دیگر، این اتاق دیده نشده است.

شمشیر هونجو ماسامونه

ژاپن صدها سال است که خانه بهترین شمشیر و شمشیرسازان جهان بوده است. در قرن سیزدهم و چهاردهم، طی یک اعلامیه، گورو نیودو ماسامونه را بهترین شمشیرساز کشور معرفی کرد. او شمشیر هونجو ماسامونه را خلق کرد که به نماد توکوگاوا شوگونات تبدیل شد

unnamed

این شمشیر تا پایان جنگ جهانی دوم، زمانی که ایالات متحده ژاپن را اشغال کرد ، از یک شوگون به شوگون دیگر منتقل شد . شمشیر به مقامات آمریکایی تسلیم شد و دیگر هرگز دیده نشد. 

جواهرات تاج ایرلند

جواهرات سفارش سنت پاتریک، یا جواهرات تاج ایرلندی، شامل یک نشان و یک ستاره هشت پر بود که در سال ۱۸۳۱ ایجاد شدند. وسط نشان دارای یک صلیب زمردی و یاقوت بود، در حالی که بقیه شامل الماس های برزیلی بود. نزدیک به ۴۰۰ سنگ قیمتی از جواهرات تاج انگلیسی روی این دو قطعه، وجود داشت.

hqdefault

 آنها آخرین بار در مراسم روز سنت پاتریک در ۱۵ مارس ۱۹۰۷ دیده شدند. در ۱۱ ژوئن همان سال، جواهرات هنوز در گاوصندوق پادشاه در قبرس بودند.

سر آرتور کانن دویل، خالق شرلوک هلمز، کمک خود را در حل این پرونده ارائه کرد. برای هر گونه اطلاعاتی در رابطه با سرقت، جوایزی در نظر گرفته شد

با گذشت بیش از ۱۰۰ سال، این جواهرات هنوز مفقود شده اند. ارزش فعلی آنها ۵ میلیون یورو برآورد شده است.

کتابخانه ایوان مخوف

این مجموعه که به نام کتابخانه طلایی یا کتابخانه ایوان مخوف نیز شناخته می شود ، طبق گزارش ها توسط پدربزرگ و مادربزرگ تزار ایجاد شده است. این کتابخانه شامل کتاب‌هایی از کتابخانه قسطنطنیه قبل از سقوط به همراه چند نسخه خطی از کتابخانه باستانی اسکندریه بود

images (7)

ایوان وحشتناک، اولین تزار روسیه، مجموعه را با ۱۴۲ جلد تاریخ رم و نسخه کامل "De Re Publica" غنی کرد. او همچنین بسیاری از نسخه های خطی قدیمی را به روسی ترجمه کرد. 

این کتابخانه که در زیرزمین کرملین مسکو نگهداری می شد، ناپدید شده است. برخی می گویند که در اثر آتش سوزی از بین رفته است، در حالی که برخی دیگر معتقدند که به خوبی پنهان شده است. امروزه بسیاری هنوز به دنبال کتابخانه هستند.

صندوق عهد

طرفداران ایندیانا جونز کشتی عهد را به خوبی می شناسند، زیرا قرار است ارتشی را شکست ناپذیر کند. اما در حالی که Raiders of the Lost Ark یک اثر تخیلی بود، باور عمومی بر این است که Ark of the Covenant واقعی بوده است.

Screenshot-2024-06-30-at-4.26.47-PM

صندوق عهد قبل از شروع دوران مشترک، در معبد اورشلیم نگهداری می شد. بنا بر گزارش ها، زمانی که بابل، اورشلیم را در قرن ششم قبل از میلاد غارت کرد، این صندوق نیز ناپدید شد.

پرده منقش 

این پرده، پارچه‌ای گلدوزی شده بود که داستان حمله نورمن‌ها به انگلستان در سال ۱۰۶۶ به رهبری ویلیام اول را به تصویر می‌کشید. حدود ۲۳۰ فوت طول و ۲۰ اینچ ارتفاع داشت.

طبق اسناد، این پرده در سال های ۱۴۷۶، ۱۵۶۲، ۱۷۲۹ و ۱۷۳۰ در کلیسای جامع Bayeux نگهداری می شد. در طول انقلاب فرانسه، این پارچه به عنوان پوشش واگن های نظامی استفاده می شد. با این حال، آنها به اهمیت آن پی بردند و تا پایان جنگ آن را برای نگهداری پنهان کردند. بعدها در طول جنگ جهانی دوم به موزه لوور آورده شد. پرده منقش در نهایت راه خود را به Bayeux باز کرد.

Battle-of-Hastings-axman-combat-Norman-English

با این حال، برخی از بخش‌ها به‌ویژه، پانل‌های نهایی ، از زمانی که حدود ۳۰۰ سال پیش دوباره کشف شد، از بین رفته بودند. بسیاری معتقد بودند که حدود ۸ تا ۱۰ فوت از این پرده برداشته شده است 

هیچ کس نمی داند انتهای اصلی این مصنوع کجاست. با این حال، در سال ۲۰۱۳، تیمی گلدوزی ها را ادامه داده و از الگوها و تکنیک های اصلی دوخت پیروی کردند و از رنگ های مشابه برای به تصویر کشیدن تاج گذاری استفاده کردند. ناظران ممکن است بتوانند تشخیص دهند که تا کجای پرده اصلی است و کدام قسمت مجددا متصل شده است.

آیا امیدی به یافتن این گنجینه های گمشده وجود دارد؟

اینها تنها تعداد کمی از گنجینه های گمشده جهان هستند ؛ ممکن است صدها گنجینه دیگر در طول زمان به طور کامل گم شده و نابود شده باشند. با این حال، این امید وجود دارد که برخی از آثار تاریخی ممکن است مخفیانه در دست کلکسیونرها باشد و در نهایت ظاهر شوند. 

تنها زمان نشان خواهد داد که آیا هیچ یک از این آثار با شکوه، در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت یا همچنان گمشده باقی می مانند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار