گوناگون

وحشت در شمال فلسطین/ فرار صدها هزار صهیونیست به پناهگاه

 وحشت در شمال فلسطین/ فرار صدها هزار صهیونیست به پناهگاه

رسانه‌های صهیونیستی با اذعان به تلفات جانی قابل توجه میان نظامیان این رژیم بعد از حملات اخیر حزب‌الله تاکید کردند که آژیرهای خطر در شمال ۵۰۰ درصد افزایش یافته و یک چهارم میلیون اسرائیلی به پناهگاه‌ها فرار کردند.

به گزارش پارسینه به نقل از تسنیم، در پی تشدید حملات حزب الله علیه صهیونیست‌ها در شمال فلسطین اشغالی که طی روزهای گذشته تلفات جانی قابل توجهی به نظامیان صهیونیست وارد کرده است، رسانه‌های عبری اعلام کردند که حزب الله یک چهارم میلیون اسرائیلی را به پناهگاه‌ها فرستاد.

حزب‌الله یک چهارم میلیون اسرائیلی را به پناهگاه فرستاد

این رسانه‌ها گزارش دادند که حزب‌الله روز یکشنبه بیش از 100 موشک به سمت اسرائیل (فلسطین اشغالی) شلیک کرد و یک چهارم میلیون اسرائیلی را به پناهگاه‌ها فرستاد. این عملیات‌های حزب الله در چهارچوب پاسخ آن به ترور فرمانده نظامی خود توسط اسرائیل در جنوب لبنان، صورت می‌گیرد.

از سوی دیگر خبرنگار وب سایت آمریکایی اکسیوس در فلسطین اشغالی به نقل از مقامات آمریکایی تایید کرد که یک آمریکایی بر اثر حمله موشکی حزب الله به یک موضع نظامی ارتش اسرائیل مجروح شده و هنوز مشخص نیست که یک آمریکایی در یک منطقه بسته نظامی چه کار می‌کرده است.

رسانه‌های عبری هم اعلام کردند که جراحات وارد شده به این فرد آمریکایی شدید بوده و او در نتیجه شلیک یک موشک ضد تانک از لبنان به سمت شهرک زرعیت، زخمی شده است.

«ادار قتیس» خبرنگار شبکه 12 رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی اعلام کرد که این عملیات حدود ساعت 2 بعد از ظهر انجام شد و علاوه بر این فرد آمریکایی، دو نفر دیگر هم زخمی و به بیمارستان نهاریا منتقل شدند.

رسانه‌های صهیونیستی در ادامه از افزایش تعداد زخمی‌ها به چهار نفر خبر داده و تاکید کردند که حال دو نفر از آنها به شدت وخیم است.

افزایش 500 درصدی صدای آژیر خطر در نهاریا

از طرف دیگر رسانه‌های عبری زبان از افزایش 500 درصدی صدای آژیر خطر در نهاریا خبر داده و اعلام کردند: به صدا درآمدن آژیرهای خطر در مناطق واقع در جنوب نهاریا به 500 درصد افزایش یافته است.

شبکه 12 رژیم صهیونیستی با اشاره به افزایش عملیات‌هایی که حزب الله طی روزهای گذشته ضد صهیونیست‌ها انجام می‌دهد، اعلام کرد: صدای آژیرهای خطر در مناطق جنوبی نهاریا 500 درصد افزایش یافته است.

از طرف دیگر رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند: علاوه بر افزایش قابل توجه صدای آژیرهای خطر در مناطق شمالی، بسیاری از موشک‌ها و پهپادهای پرتاب شده توسط حزب‌الله، بدون فعال‌سازی هشدارها به حریم هوایی اسرائیل (فلسطین اشغالی) می‌رسند و همین مسئله، قدرت پدافند هوایی ارتش را برای مقابله با آنها به شدت محدود می‌کند.

همچنین در پی حمله راکتی که دیروز از جنوب لبنان به منطقه الجلیل در شمال فلسطین اشغالی انجام شد، رسانه‌های صهیونیستی از آتش‌سوزی گسترده در الجلیل خبر دادند.

روزنامه عبری یدیعوت آحارانوت در این زمینه گزارش داد که 10 تیم آتش نشانی و 6 بالگرد در منطقه الجلیل در تلاش برای خاموش کردن آتش گسترده ناشی از حمله راکتی از جنوب لبنان هستند.

طی چند روز گذشته در پی جنایت تروریستی رژیم اشغالگر در به شهادت رساندن «محمد نعمه ناصر» ملقب به «حاج ابونعمه» فرمانده نظامی حزب‌الله در شهر صور در جنوب لبنان، حزب‌الله شدت حملات خود ضد اشغالگران را افزایش داده است. در همین راستا رسانه‌های صهیونیستی با ابراز نگرانی درباره پاسخ حزب الله به جنایت تروریستی این رژیم در به شهادت رساندن «حاج ابو نعمه» فرمانده نظامی مقاومت لبنان اعلام کردند که حزب الله شدت و برد حملات خود را افزایش داده و اسرائیل، شمال را از دست داده است.

روزنامه عبری هاآرتص در گزارشی در این زمینه اعلام کرد: اسرائیل با ترور فرماندهان حزب الله به دنبال یک درمان تسکینی برای خود و یافتن جایگزینی برای دستاوردهای استراتژیک است، اما این ترور مسیر استراتژی حزب الله را تغییر نخواهد داد و راهبرد حزب الله مبتنی بر معادله‌ای است که آتش بس در جبهه جنوب لبنان را کاملاً مرتبط با توقف کامل جنگ در غزه می‌داند.

این رسانه صهیونیستی افزود: تشکیلات فرماندهی ارشد حزب الله به شکل قابل توجهی تکامل یافته و چندین لایه دارد. به این ترتیب حزب‌الله خیلی سریع می‌تواند صفوف فرماندهی خود را مجدداً تنظیم و جای خالی سایر فرماندهانش را پر کند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار