گوناگون

اعتراف بزرگ جو بایدن؛ بله من «گند» زدم

اعتراف بزرگ جو بایدن؛ بله من «گند» زدم

رئیس جمهور آمریکا ۶ روز بعد از نمایش فاجعه‌بارش در نخستین مناظره ریاست جمهوری با رقیب جمهوریخواه خود اعتراف کرد که در این مناظره «گند زده است.»

به گزارش پارسینه به نقل از همشهری آنلاین، پنجشنبه شب گذشته «جو بایدن»، نامزد ریاست‌جمهوری حزب دموکرات و پیرترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا و «دونالد ترامپ»، رقیب جمهوریخواهش نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ را برگزار کردند. بایدن در جریان مناظره ۹۰ دقیقه‌ای با ترامپ بارها با مطرح ساختن جملات نامفهوم و نیمه‌تمام و پاره شدن رشته افکارش و سکوت‌های عجیب گاف داد و سردرگم ظاهر شد. این نمایش ضعیف بایدن بعد از سلسله مداوم گاف‌های مکرر او در انظار عمومی در طول دوره ریاست‌جمهوری‌اش که سلامت فیزیکی و ذهنی او را زیر سوال برده بودند زنگ خطر را برای بسیاری از چهره‌های سیاسی دموکرات و جمهوریخواه و مفسران و تحلیلگران در ایالات متحده به صدا در آورده و بسیاری از آنها خواستار انصراف دادن بایدن از رقابت انتخاباتی شدند.

جو بایدن در یکی از نخستین اظهارنظرهای علنی که بعد از این مناظره مطرح کرد اعتراف کرد که در این مناظره «گند زده است». او در مصاحبه از پیش ضبط شده با «ارل اینگرام» که صبح پنجشنبه به وقت محلی انتشار یافت، گفت: «من شب بدی داشتم. حقیقت امر این است که من گند زدم. من مرتکب یک اشتباه شدم. این برای یک حضور ۹۰ دقیقه‌ای روی صحنه مناظره بود. اما به آنچه که در طول سه سال و نیم گذشته انجام داده‌ام نگاه کنید.»

بایدن همچنین تاکید کرده که با وجود درخواست‌های گسترده از سوی بسیاری از هم‌حزبی‌هایش و حامیان دموکرات‌ها برای کنار رفتن از رقابت انتخاباتی و اجازه به حضور یک نامزد دیگر دموکرات به جای خود، همچنان در رقابت باقی می‌ماند.

بایدن در ضمن تلاش کرد برخی اقداماتش در ریاست جمهوری را شامل تلاش برای تعامل با جوامع اقلیت و انتصاب قضات سیاهپوست برجسته سازد.

بایدن اظهار کرد: «من یک زن سیاهپوست را به عنوان معاون رئیس جمهور برگزیدم. من اولین قاضی زن سیاهپوست را در دادگاه عالی منصوب کردم. من بیشتر از تمامی دیگر رئیس‌جمهورهای تاریخ آمریکا سیاهپوستان و زنان سیاهپوست را به عنوان قاضی منصوب کردم.»

بایدن در این مصاحبه که به مدت ۲۰ دقیقه انجام شده و گزیده‌ای از آن از سوی وبگاه «میلواکی ژورنال سنتینل» پخش شد به صحبت‌های نژادپرستانه ترامپ در جریان مناظره و ادعای او درباره اینکه «مهاجران در آمریکا در حال تصاحب مشاغل سیاهپوستان و لاتین تبارها هستند» واکنش نشان داده و گفت: من متاسفم که انقدر عصبانی شده‌ام اما او نسبت به این گروه وحشتناک عمل کرده و هیچ علاقه و نگرانی درباره جوامع سیاهپوست و اقلیت ندارد.»

این مصاحبه در همان روزی ضبط شد که بایدن با ۲۴ فرماندار دموکرات سراسر ایالات متحده در تلاشش به منظور فرونشاندن نگرانی‌ها درباره نامزدی‌اش برای ریاست جمهوری دیدار کرد.

به نوشته «یو.اس.ای تودی»، چند تن از این فرمانداران بعد از این نشست گفته‌اند که همچنان از نامزدی بایدن حمایت می‌کنند.

نشریه «پالتیکو» نیز نوشت، بایدن در جریان این دیدار به این فرمانداران دموکرات گفته مدتی بعد از مناظره با ترامپ معاینه پزشکی شده و از وضعیت سلامت خوبی برخوردار است.

روزنامه «واشنگتن پست» نیز به نقل از منابعش گزارش داد بایدن و تیم ارشد او روز چهارشنبه شرط حزب دموکرات برای نشان دادن کفایتش برای ریاست جمهوری یا مواجهه با تلاش برای کنار زدنش از رقابت انتخاباتی را پذیرفته‌اند.

 

ارسال نظر

 • ناشناس

  قابل توجه مدیران ایرانی بالا ترین مقام اجرایی در آمریکا براحتی به اشتباهات خود اعتراف می کند اما در ایران هیچکدام از رواسای جمهور درقید حیات ایران حتی یک بار وبیک اشتباه خود اعتراف نکرده ونخواهند کرد.

 • شیرین صفوی

  این رو کاش روسای جمهور ما خاتمی و روحانی هم بگن هاشمی که مرحوم شد !!! چهار سال دیگه هم پزشکیان بگه ها !!! از حالا گفتم بعد نگی نگفتم !!! شهید رییسی خوش بدرقه شد ولی پزشکیان رو آخر پاییز میشمرند اگر دور و براش همنانهایی باشن که براش شاخ گذاشتن و شهادت رییسی مظلوم رو آه ملت دونستن و از در و دیوار سفارتخانه بالا رفتن و رانت باند داشتن و مملکت رو ارث پدری عالیجنابان سرخ پوش میدانستن !!!!!!!!! همنوایی نباشن که احمدی نژاد بیشترین رای رو واسه آن آورد که بت انحصار آنهارا شکست !!!! من نمیدونم شورای نگهبان چرا اون رو تایید نکرد این رو کرد !!!! آگاه باشیم که بخاطر کمیت کیفیت رو از دست ندیم !!!

 • محمد مهدی اسلامی

  __ بسمه تعالی __ شاید بد نباشد ما هم بنوبه ی ِ خود چند کلمه از راه دور با دادا بایدن حرف بزنیم.لذا : بایدن نگر در عالم با آن که مخ نداری __از حیث عقل و تدبیر هیچ وجه و رخ نداری __ خواهان ماندن تو در مصدر امورند __ آن مفسدان مثلت کز چشم عقل کورند __دانسته اندت ارجح بر رقیب خرفتت __این است که گفته اند کاش می شد تو را گرفتت __ زیرا که اوحش از او کس را نمی شناسند __با آن که خویشتن نیز از وحشیان ناسند __

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار