گوناگون

رونمایی ارتش یمن از «شهپاد» خود با قابلیت هدایت از دور

رونمایی ارتش یمن از «شهپاد» خود با قابلیت هدایت از دور

ارتش یمن همزمان با رونمایی از قایق جنگی قابل هدایت از دور خود، فیلم لحظه اصابت این شهپاد به کشتی مرتبط با رژیم اسرائیل را منتشر کرد.

به گزارش پارسینه و به نقل از تسنیم؛ ارتش یمن بعدازظهر امروز یکشنبه همان‌گونه که پیشتر وعده داده بود، برای اولین بار از شناور هدایت‌شونده از راه دور (شهپاد) که به‌وسیله آن یک کشتی مرتبط با رژیم اسرائیل را هدف قرار داد، رونمایی کرد.

ارتش یمن با این شهپاد طی عملیات خود، کشتی «TRANSWORLD Navigator» را دو بار هدف قرار داد و این قایق انتحاری به کشتی رژیم اسرائیل اصابت کرد. نام این شهپاد «طوفان المدمر» (طوفان ویرانگر) است.

بر اساس بیانیه نیروهای مسلح یمن، این قایق جنگی، یک شهپاد تهاجمی با قابلیت کنترل از راه دور است و دارای سر جنگی 1000 تا 1500 کیلوگرمی است و سرعت آن به 45 کیلومتر مایل دریایی در ساعت می‌رسد. این قایق همچنین مجهز به فناوری پیشرفته است و قادر به مانور در هر شرایط دریایی است و ساخت بومی یمن است.

نیروهای مسلح یمن همزمان با رونمایی از این شهپاد تأکید کرد: بار دیگر به خدمه کشتی‌های شرکت‌هایی که ممنوعیت تردد به بنادر فلسطین اشغالی را نقض می‌کنند، توصیه می‌کنیم کشتی‌هایشان را رها کنند؛ زیرا آن‌ها به هدفی برای ما تبدیل شده‌اند.

نیروهای مسلح یمن افزود: تأیید می‌کنیم که تا زمانی که تجاوزات صهیونیست‌ها به نوار غزه ادامه دارد، عملیات ما علیه تمامی کشتی‌ها و شرکت‌های متخلف، با شدت ادامه خواهد یافت.

یمن , یمن ,

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار