گوناگون

سنتکام مدعی شد:

انهدام سه شهپاد ارتش یمن طی ۲۴ ساعت گذشته

انهدام سه شهپاد ارتش یمن طی ۲۴ ساعت گذشته

فرماندهی مرکزی نیروهای تروریستی آمریکا در غرب آسیا موسوم به «سنتکام» مدعی شد که روز گذشته سه شهپاد یمنی را در دریای سرخ هدف قرار داده است.

به گزارش مهر، فرماندهی مرکزی نظامیان آمریکایی در منطقه موسوم به سنتکام با انتشار بیانیه‌ای مدعی هدف قرار دادن جنگ افزارهای نیروهای مسلح یمن در سواحل این کشور شد.

سنتکام در حساب رسمی خود در شبکه ایکس اعلام کرده است که نیروهای فرماندهی مرکزی ایالات متحده با موفقیت سه قایق بدون سرنشین (شهپاد) را در مناطق تحت کنترل نیروهای یمنی در دریای سرخ طی ۲۴ ساعت گذشته منهدم کردند.

از سوی دیگر، ارتش تروریستی آمریکا همچنین مدعی شد که یمنی‌ها سه موشک بالستیک ضد کشتی در خلیج عدن شلیک کرده‌اند که خسارت یا تلفاتی در پی نداشته است.

سنتکام در این بیانیه بار دیگر عملیات موشکی موفق یمنی‌ها در هدف قرار دادن ناو هواپیمابر آیزنهاور را رد کرد.

گفتنی است یمن اعلام کرده که در راستای حمایت از مردم و مقاومت فلسطین اجازه نخواهد داد کشتی‌های صهیونیست یا کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها بندرهای اراضی اشغالی است از دریای عرب و دریای سرخ عبور کنند. ارتش یمن عملیات‌های موفقیت‌آمیزی را در این چارچوب به انجام رسانده و آسیب‌های اقتصادی فراوانی را به بندرهای جنوبی اراضی اشغالی وارد آورده است. اما در مقابل، ائتلاف آمریکایی- انگلیسی در حمایت آشکار از جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در غزه، به بهانه حمایت از دریانوردی در دریای سرخ چندین بار اراضی یمن را مورد هجوم قرار داده است.

 

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار