گوناگون

سقوط جنگنده اف-۳۵ آمریکا

 سقوط جنگنده اف-۳۵ آمریکا

منابع خبری آمریکا امروز (چهارشنبه) از سقوط یک فروند جنگنده اف ۳۵ در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی آلبوکرک در ایالت نیومکزیکو خبر دادند.

تسنیم نوشت: یک جنگنده اف-۳۵ آمریکا در ادامه سقوط‌های سریالی این جنگنده، امروز به وقت محلی در ایالت نیومکزیکو سقوط کرد.

منابع خبری آمریکا امروز (چهارشنبه) از سقوط یک فروند جنگنده اف 35 در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی آلبوکرک در ایالت نیومکزیکو خبر دادند.

خلبان این جنگنده در آخرین لحظات موفق به خروج از آن شد، اما سقوط این جنگنده 177 میلیون دلاری در ادامه سقوط‌های پر تعداد سال گذشته، علامت سؤال پر رنگی در خصوص امنیت و قابلیت این جنگنده در محافل تحلیلی و نظامی ایجاد کرده است.

o7oXAjeCwFZW

تاکنون کشورهای ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، سنگاپور، ایتالیا، انگلیس و رژیم اسرائیل صدها فروند از این جنگنده را خریداری کرده‌اند.

در 25 سپتامبر سال گذشته نیز یک جنگنده اف-35 در ایالت کارولینای جنوبی سقوط کرد و خلبان آن موفق شد به بیرون بپرد، اما نیروهای نظامی و امدادی بیش از 24 ساعت به دنبال لاشه جنگنده گشتند تا سرانجام پیدا شد.

در همان زمان اداره تحقیقات دفتر پاسخگویی دولت آمریکا (GAO) خبر از مشکلات و نقص‌های بزرگی در قدرتمندترین هواپیمای این کشور داد و گفت که پنتاگون تنها می‌تواند در 55 درصد مواقع از ناوگان جنگنده‌های F-35 بهره ببرد؛ این درصد برای پنتاگون تکان دهنده بود که قصد دارد در 85 تا 90 درصد مواقع از این جنگنده‌ها استفاده کند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار