گوناگون

اظهارات جنجالی نیکی هیلی علیه ایران!

اظهارات جنجالی نیکی هیلی علیه ایران!

نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل که به اراضی اشغالی فلسطین سفر کرده مدعی شد که ایران، روسیه و چین در انجام عملیات ۷ اکتبر (طوفان‌الاقصی) نقش داشته‌اند.

به گزارش پارسینه و به نقل از همشهری، نیکی هیلی برای بازدید از محله‌هایی که در روز ۷ اکتبر هدف حمله قرار گرفته‌اند به فلسطین اشغالی سفر کرده است.

«دنی دانون»، عضو حزب لیکود در این بازدید همراه نیکی هیلی بود. او گفت: «نباید تصور کنیم که این اتفاق فقط در اسرائیل رخ می‌دهد. اگر ما به اندازه کافی خودبزرگ‌بین باشیم همین اتفاق می‌تواند عیناً در آمریکا هم رخ بدهد.»

وی در ادامه گفت: «۷ اکتبر توسط ایران طراحی شد. اطلاعات روسیه به آن کمک کرد و پول چین آن را تقویت کرد.»

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) «طوفان الاقصی» را آغاز کرد. حماس می‌گوید این عملیات در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی اجرا شد.

این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه این رژیم بود. مبارزان حماس در چند نقطه از حصارهای مرزی به داخل اراضی اشغالی نفوذ کردند، به روستاها یورش بردندو علاوه بر کشتن رساندن شمار زیادی از اسرائیلی‌ها، شماری از آن‌ها را به اسارت گرفتند.

اسرائیل در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرد و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داد. بیش از ۳۵ هزار فلسطینی در حملات اسرائیل به شهادت رسیده‌اند.

هیلی در ادامه گفت: «چین همیشه به ایران کمک مالی کرده است. اطلاعات روسیه به آنها کمک کرده بفهمند هر چیزی در کجا قرار دارد. ایران به آنها (نیروهای حماس) کمک کرد آموزش ببینند. بنابراین مسئله حماس نیست. اینها همه قاتل و هم‌دست هستند.»

نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل اضافه کرد: «اگر واقعاً قصد داریم این اتفاق یک بار دیگر رخ ندهد باید با خودمان صادق باشیم و بگوییم که چه کسی این کار را انجام داد.»

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار