گوناگون

۱۹ نفر کشته در پی حمله اوکراین به مناطق مسکونی در «بلگورود»

۱۹ نفر کشته در پی حمله اوکراین به مناطق مسکونی در «بلگورود»

مقامات محلی اعلام کردند که در پی حمله ارتش اوکراین به مناطق مسکونی در بلگورود دست‌کم ۱۹ نفر کشته شدند.

به گزارش پارسینه و به نقل از خبرآنلاین، «ویاچسلاو گلادکوف» فرماندار منطقه بلگورود اعلام کرد که در نتیجه گلوله‌باران یک ساختمان مسکونی در این منطقه دست‌کم ۱۹ نفر کشته و ده‌ها تن دیگر نیز زخمی شدند.

ساعاتی پیش ویاچسلاو گلادکوف اعلام کرده بود که در این حمله دست‌کم ۱ زن کشته و ۲۹ تن دیگر از جمله یک کودک زخمی شدند.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، ساعاتی بعد از گزارش اولیه از حمله شبانه ارتش کی‌ییف به شهر مرزی روسیه، گلادکوف در پستی در کانال تلگرام بمباران شهر بلگورود از سوی ارتش اوکراین را سنگین توصیف کرد.

منطقه بلگورود از زمان آغاز جنگ اوکراین در سال ۲۰۲۲ اغلب مورد هدف نیروهای اوکراینی قرار گرفته است.

دیروز شنبه نیز دفتر «دنیس پوشیلین» (Denis Pushilin) رئیس دونتسک با صدور بیانیه ای اعلام کرد که بر اثر گلوله باران یک رستوران از سوی ارتش اوکراین چند نفر از مردم کشته و زخمی شدند.

رئیس دونتسک در این خصوص ادامه داد: بر اثر گلوله باران یک رستوران در دونتسک توسط نیروهای مسلح اوکراین، ۳ نفر کشته شدند.

در بیانیه صادره از سوی دفتر رئیس دونتسک در این خصوص اضافه شده است: در جریان این حمله، ۸ نفر از جمله یک کودک هم زخمی شدند. امداد و نجات و آمبولانس دونتسک در محل حادثه حاضر شده و امدادرسانی به مصدومان آغاز شده است.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) در واکنش به افزایش حمله‌های پهپادی اوکراین در مناطق مرزی روسیه به «پاول زاروبین» (Pavel Zarubin)خبرنگار رادیو- تلویزیون روسیه (VGTRK) گفت: اروپایی ها به عمد تنش پیرامون اوکراین را تشدید می کنند.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در این خصوص گفت: اروپایی ها شاهد آن هستند که وضعیت به سرعت در حال تغییر و مملو از شکست های کامل برای اوکراین است؛ بنابراین آنها به عمد تنش ها را تشدید می کنند.

«دیمیتری پسکوف» در ادامه اضافه کرد که کشورهای غربی عمداً تنش ها را تشدید می کنند؛ زیرا خطر فروپاشی کامل اوکراین را در جریان گسترش عملیات ویژه نظامی مسکو شاهد هستند.

ضدحملات ارتش اوکراین که از پیش‌تر مقامات و رسانه های غربی و اوکراینی با آب‌وتاب فراوان وعده آن را داده بودند، سرانجام ۴ ژوئن (۱۴ خرداد سال ۱۴۰۲) بی‌سروصدا و بدون اعلام رسمی در محورهای مختلف آغاز شد و بنا بر گزارش‌ها، نیروهای اوکراینی نه تنها تاکنون موفق به شکست خطوط دفاعی ارتش روسیه و پیشروی چشمگیری نشدند، بلکه حجم زیادی از تجهیزات نظامی مدرن اهدایی غربی‌ها نیز در این ضدحملات نابود شده یا سالم به تصرف نیروهای ارتش روسیه درآمد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار