گوناگون

دفاع تمام قد بارزانی از امنیت ایران در اقلیم کردستان عراق

دفاع تمام قد بارزانی از امنیت ایران در اقلیم کردستان عراق

رییس اقلیم کردستان عراق گفت: اجازه نمی‌دهیم هیچ طرف ثالثی از ناحیه اقلیم کردستان عراق به امنیت جمهوری اسلامی ایران لطمه بزند.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا، نیچروان بارزانی، رییس اقلیم کردستان عراق عصر روز دوشنبه با علی اکبر احمدیان، نماینده ی مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار کرد.

بارزانی ضمن ابراز خرسندی از حضور در تهران و دیدارهای انجام شده، گفت امنیت ایران، امنیت ماست و اجازه نمی دهیم هیچ طرف ثالثی از ناحیه ی اقلیم کردستان عراق به امنیت جمهوری اسلامی ایران لطمه بزند.

وی با اشاره به حمایت های جمهوری اسلامی ایران، چه در دوران مبارزه با حکومت صدام و چه بعد از آن و شکل دهی به عراق جدید، ابراز امیدواری کرد تا روابط اقلیم کردستان عراق با جمهوری اسلامی ایران در همه ی ابعاد از جمله در بعد امنیتی و اقتصادی بیش از پیش گسترش یابد.

علی اکبر احمدیان نیز با خوشامد گویی به بارزانی روابط جمهوری اسلامی ایران با ملت عراق و از جمله مردم کردستان عراق را روابط تاریخی و فرهنگی بسیار عمیق و دیرینه برشمرد، که مبتنی بر آرمان های مشترک شکل گرفته و در طول زمان مستحکم شده است. لذا نباید اجازه داد هیچ طرف ثالثی اعم از رژیم صهیونیستی با ضد انقلاب و معارضین جمهوری اسلامی ایران به آن خدشه وارد نماید.

همچنین وی برای همکاری جامع با اقلیم کردستان در چارچوب قانون اساسی عراق اعلام آمادگی نمود.

احمدیان افزود جمهوری اسلامی ایران آماده است همه گونه حمایتی از مردم، حاکمیت عراق و اقلیم کردستان و به ویژه شخص آقای نیچروان بارزانی را به عمل آورد.

دو طرف همچنین بر اجرای کامل توافق نامه ی امنیتی جمهوری اسلامی ایران و عراق تا حصول نتیجه و رفع کامل ناامنی تأکید کردند.

 

ارسال نظر

 • عماد

  مسئولان اقلیم کردستان عراق متوجه شده اند که باید بجای دلخوشی به قدرتهای پوشالی و تروریستهای لانه گرفته در اقلیم دلخوش نکنند . دوستی و پیوند با جمهوری اسلامی به نفع همه آنها و کل منطقه می باشد . البته توطئه دشمنان برای تفرقه و شکاف بین کشورهای منطقه همیشه بوده که نیاز به هوشیاری و بی توجهی به آنان دارد .

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار