گوناگون

آمریکا: به توافق با عربستان برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل نزدیک شده‌ایم

آمریکا: به توافق با عربستان برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل نزدیک شده‌ایم

متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پنجشنبه مدعی شد که به توافق با عربستان سعودی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی «بسیار نزدیک» شده است.

به گزارش پارسینه به نقل از خبرگزاری آناتولی، میلر به خبرنگاران افزود: ما به توافقی درباره ابعاد دوجانبه موافقتنامه عادی‌سازی روابط بسیار نزدیک شده‌ایم.

وی افزود: بخشی از جزئیات توافق هنوز باقی مانده است اما فکر می‌کنم که بزودی می‌توانیم به توافق درباره این جزئیات دست پیدا کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد: در مورد یک بخش جداگانه که به مسیر تشکیل دولت فلسطینی مربوط می‌شود، هنوز کار زیادی باقی مانده است.

میلر خاطرنشان کرد که موضع عربستان در مورد عادی‌سازی روابط با اسرائیل دو پیش‌شرط دارد که شامل بازگشت آرامش به غزه و ایجاد مسیری برای تشکیل دولت مستقل فلسطین است.

وی اظهار کرد: این بسته توافقی شامل بخش‌هایی درباره روابط دوجانبه و همچنین مسیری برای تشکیل دو دولت است. ما در این باره صراحت داشته‌ایم و عربستان نیز مواضع بسیار روشنی داشته است.

این اظهارات پس از آن بیان شد که آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا هفته جاری برای سفری سه روزه به خاورمیانه بازگشت و در عربستان سعودی، اردن و سرزمین‌های اشغالی توقف داشت.

بلینکن دوشنبه از پیشرفت روند عادی‌سازی روابط عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی و رسیدن آن به مراحل پایانی خبر داد و افزود: آمریکا و عربستان در طول ماه گذشته میلادی اقدامات فشرده‌ای را برای عادی‌سازی روابط ریاض و تل آویو انجام دادند.

وی اضافه کرد: احتمال دارد، تلاش‌های دوجانبه عربستان و آمریکا در این باره به زودی به نتیجه برسد.

بلینکن گفت: ابتدا باید به جنگ در غزه پایان دهیم و روند تشکیل کشور مستقل فلسطینی را آغاز کنیم تا پس از آن روند عادی‌سازی روابط عربستان و اسرائیل به پیش رود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 • عماد

  آمریکا و اذانبش و سایر کشورهای حامی رژیم صهونیستی طی بیش از هفتاد سال تلاش بی وقفه و حمایت های مالی ، رسانه ای ، لجستیکی و اقدامات وسیع دیپلماسی انجام داده اند تا بتوانند گوساله سامری ( رژیم منحوس و اشغالگر صهونیستی) را بعنوان یک دولت و کشور جعلی به مسلمانان و سایر ملل معرفی و غالب کنند . تا حدودی موفق شده اند .
  اما فداکاری و رشادت گروه های جبهه مقاومت خصوصاً بعد از انقلاب اسلامی ایران ، نگذاشته که خون شهیدان راه قدس این مسیر غلط و خط سازش به موفقیت برسد . انزجار جهانی از رژیم آمریکا و اسرائیل روز به روز در حال گسترش هست و ورود دانشجویان کشورهای آمریکایی و اروپایی در حمایت از مردم غزه از نشانه های بیداری ملتهاست . بگذار گرگهای خونخوار ، دل خوش به توافق با مرتجعین جاهل منطقه باشند . پیروزی نزدیک است انشالله .

  تو راست معجزه در کف، ز ساحران مهراس / عصا بیفکن و از بیم اژدها مگریز
  ز سست عهدی ایام دلشکسته مشو / نشانه باش چو پرچم، ز بادها مگریز
  تو از تبار دلیران خیبر و بدری / چو ذوالفقار و چو حیدر بزن صلا مگریز
  به نوشخند منافق ز ره کنار مگیر / به زهرخند معاند به انزوا مگریز
  چو ره به قبله‌ای امن است پایمردی کن / خطا مکن، ز توهم به ناکجا مگریز

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار