گوناگون

اتهام زنی مجدد وزیر خارجه انگلیس علیه ایران

اتهام زنی مجدد وزیر خارجه انگلیس علیه ایران

دیوید کامرون، وزیر خارجه انگلیس روز دوشنبه و در اظهاراتی گفت: ایران با حمایت از حماس در غزه و حوثی‌های یمن و حزب‌الله لبنان موجب بی‌ثباتی در منطقه می‌شود.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا، دیوید کامرون، وزیر خارجه انگلیس روز دوشنبه و در اظهاراتی گفت «پیشنهاد سخاوتمندانه‌ای» برای آتش‌بس ۴۰ روزه در غزه در مقابل آزادی اسرا اسرائیلی وجود دارد.

وی مدعی شد: ایران با حمایت از حماس در غزه و حوثی‌های یمن (انصارالله) و حزب‌الله لبنان موجب بی‌ثباتی در منطقه می‌شود

این ادعا در حالی است که انگلیس به همراه آمریکا بار‌ها به خاک یمن حمله کرده‌اند و از حامیان رژیم صهیونیستی در نسل‌کشی در غزه بوده‌اند.

ایران هم بار‌ها اعلام کرده نیرو‌های مقاومت در منطقه بر اساس منافع کشور‌های خود، به مبارزه علیه اشغالگری آمریکا و رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهند.

کامرون که در ریاض صحبت می‌کرد، ادامه گفت: اسرائیل باید از راه‌حل ۲ دولتی حمایت کند، زیرا این امر در طولانی مدت به سودش خواهد بود. راه‌حل ۲ دولتی در طولانی مدت امنیت اسرائیل را تضمین خواهد کرد.

اخیرا نیز «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا توافق آتش‌بسی که به حماس پیشنهاد شده را «بسیار سخاوتمندانه» توصیف کرد و گفت حماس باید هرچه سریع‌تر درباره آن تصمیم‌گیری کند.

او مدعی شد که حماس در میان غیرنظامیان مخفی می‌شود و پایان‌نیافتن جنگ غزه به این دلیل است که حماس سلاح‌های خود را کنار نگذاشته، اسرا را آزاد نکرده و خود را تسلیم نکرده است!

بلینکن همچنین مدعی شد که اجرای راهکار ۲ دولتی در مناقشه فلسطین و رژیم صهیونیستی و همچنین عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو و کشور‌های منطقه «بزرگ‌ترین ضربه به ایران و حماس» خواهد بود.

او همچنین با طرح این ادعا که حماس تنها مانع حصول توافق آتش‌بس در جنگ غزه است، گفت سران جنبش مقاومت فلسطین باید هرچه سریع‌تر درباره پیشنهادی که به آن‌ها شده تصمیم‌گیری کنند.

 

ارسال نظر

 • اعتدال

  یعنی اگر ایران از فلسطینی ها حمایت نکنه ،انگلیس استعمارگر و آمریکای دیکتاتور و اسرائیل جنایتکار کشور فلسطین را به رسمیت می شناسند ؟

 • عماد

  دولتمردان غربی خصوصاً آمریکا ، انگلیس ، فرانسه ، آلمان ... و تمامی حامیان رژیم اشغالگر صهونیستی باید به تمامی ملتها پاسخ بدهند که گروه های مقاومت در برابر چه چیزی مقاومت می کنند؟ اساساً مستکبرین عالم همیشه بخود حق می دهند که حقوق مستضعفین را پایمال و با همکاری سران بی خاصیت کشورهای اسلامی به غارتگری منافع و منابع مسلمین دست درازی کنند . الحمدلله که انقلاب اسلامی ایران عزیز به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و پرچمداری مقام معظم رهبری این قاعده ظالمانه را بر هم زده است . گزافه گویی دشمنان چیز تازه ای نیست . ابرهه ، فرعون ، نمرود و سایر مغضوبین عالم چنین خزعبلاتی را گفته اند . اما راه ما روشن هست و مبارزه با ظالمین و فرعونیان تا ابد ادامه خواهد داشت .
  امام خمینی فرمودند : "ما می گوییم‏‎ ‎‏تا شرک و کفر هست، مبارزه هست. و تا مبارزه هست، ما هستیم. ما بر سر شهر و مملکت‏‎ ‎‏با کسی دعوا نداریم. ما تصمیم داریم پرچم «لا اله الاّ الله » را بر قلل رفیع کرامت و‏‎ ‎‏بزرگواری به اهتزاز درآوریم."

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار