گوناگون

آزمایش کلاهک فوق بزرگ موشک کروز توسط کره شمالی

آزمایش کلاهک فوق بزرگ موشک کروز توسط کره شمالی

کره شمالی اعلام کرد کلاهک «فوق‌العاده بزرگ» موشک کروز و موشک ضد هوایی جدید آزمایش کرده است.

به گزارش پارسینه و به نقل از فارس؛ «آزمایش قدرت کلاهک موشک کروز استراتژیک Hwasal-۱Ra-۳ و پرتاب موشک ضدهوایی Pyoltsi-۱-۲ جمعه در دریای زرد انجام شد. آزمایش‌ها به اهداف مربوطه دست یافت» رسانه دولتی کره شمالی امروز شنبه این اظهارات را در بیانیه‌ای منتشر کرد.

کی‌سی‌ان‌اِی همچنین اعلام کرد «این آزمایش‌ها بخشی از کار معمول موسسات تحقیقات دفاع ملی است و ارتباطی با وضعیت در شبه‌جزیره کره ندارد».

پیونگ‌یانگ آزمایش‌های تسلیحاتی خود را از زمانی که رهبر این کشور کیم جونگ اون در آغاز سال ۲۰۲۴ از پایان دادن به سیاست آشتی با کره جنوبی در پی اقدامات تحریک‌آمیز این کشور به همراه آمریکا و ژاپن خبر داد، تشدید کرده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی یونهاپ کره جنوبی، پرتاب جمعه ششمین پرتاب موشک کروز توسط کره شمالی در سال ۲۰۲۴ (در چهار ماه گذشته) بود.

کیم گفته بود «زمان آن است که به دلیل وضعیت نامطمئن و بی‌ثبات در شبه‌جزیره کره، بیش از هر زمان دیگری برای جنگ آماده شویم» و قول داد در صورتی که کشورش مورد حمله واقع شود، به دشمنان پیونگ‌یانگ ضربه مهلک وارد خواهد کرد.

مقامات ژاپنی سال گذشته هشدار دادند که موشک‌های بالستیک کره شمالی، می‌تواند به هر نقطه‌ای در سرزمین اصلی آمریکا برسد.

یونهاپ در گزارش خود درباره آزمایش تسلیحاتی جدید کره شمالی اعلام کرد این اولین باری بود که پیونگ‌یانگ از سامانه Pyoltsi که در زبان کره‌ای به معنای شهاب است، نام می‌برد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار