گوناگون

پیام ناتو به ایران و اسرائیل

 پیام ناتو به ایران و اسرائیل

سخنگوی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با اشاره به پاسخ تلافی‌جویانه جمهوری اسلامی ایران به اهدافی در سرزمین‌های اشغالی، خوشتنداری طرف‌های درگیر را خواستار شد.

پارسینه: فرح دخل‌الله (Farah Dakhlallah) روز یکشنبه در بیانیه این ائتلاف نظامی، پاسخ تلافی‌جویانه ایران که بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق صورت گرفته است را اقدامی بی‌سابقه ارزیابی و محکوم کرد.

یکی از سناتور های جمهوری‌خواه آمریکایی، پاسخ سنگین موشکی و پهپادی ایران به اقدامات متجاوزانه اسرائیل را بسیار گسترده خواند.

وی با تاکید بر اینکه تحولات در منطقه را از نزدیک رصد می‌کنیم، افزود: ما خواستار خویشتنداری هستیم تا درگیری در خاورمیانه غیرقابل کنترل نشود.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

 

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 • یه نظر

  ناتو توبونته بالا بکش ازکنترل خارج وپیچیده وگسترده شد.......

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار