گوناگون

باریک ترین ساعت جهان به ارزش ۳۶ میلیارد تومان+ عکس

باریک ترین ساعت جهان به ارزش ۳۶ میلیارد تومان+ عکس

برند لوکس ایتالیایی Bulgari باردیگر رکورد نازک‌ترین ساعت مکانیکی جهان را شکست. ضخامت ساعت جدید Octo Finissimo Ultra COSC به ۱٫۷ میلی‌متر می‌رسد که تقریباً به‌اندازه‌ی ضخامت یک رشته‌ی اسپاگتی است.

به گزارش پارسینه و به نقل از خبر آنلاین، بولگاری مدت‌ها رکورد باریک ترین ساعت جهان را دراختیار داشت؛ اما پس از عرضه‌ی ساعت ۱٫۷۵ میلی‌متری RM UP-01 فراری در سال ۲۰۲۲، این رکورد را وگذار کرد.

ساعت جدید بولگاری از قاب ۴۰ میلی‌متری بهینه‌شده بهره می‌برد که نازک‌تر از یک سکه است. بولگاری به‌نوعی توانسته است تمام ۱۷۰ جزء ساعت را در این قاب جای دهد.

برند ایتالیایی از کاربید تنگستن برای صفحه‌ی اصلی ساعت (بخشی از ساعت که به‌عنوان پایه برای تمام قطعات متحرک عمل می‌کند) همراه با تیتانیوم برای بند و قاب استفاده می‌کند.

برخلاف ساعت‌های رکورددار قبلی بولگاری، Octo Finissimo Ultra از گواهی COSC بهره می‌برد که نشان می‌دهد آزمایش‌های گسترده‌ای را پشت‌سر گذاشته است تا از نمایش زمان دقیق اطمینان حاصل شود.

عکس | ساعت ۳۶ میلیارد تومانی / باریک‌ترین در جهان

ساعت جدید بولگاری نوعی «داده‌ی ماتریسی» دارد که در پشت دستگاه حک شده است. به‌گفته‌ی آنتوان پین، مدیرعامل بولگاری، تجربه‌ای دیجیتالی از ساعت ارائه می‌دهد. این کد دسترسی به تمام اطلاعات مربوط به محصول ازجمله گارانتی و راهنمای کاربر را امکان‌پذیر می‌کند.

Octo Finissimo Ultra COSC تنها به تعداد ۲۰ دستگاه ساخته می‌شود که هرکدام یک قاب دارد که به‌طور خودکار ساعت را تنظیم می‌کند. این محصول برچسب قیمت ۵۹۰ هزار دلار (حدود ۳۶ میلیارد تومان) دارد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار