گوناگون

حمله تروریستی مرگبار در مسکو؛ دستکم ۱۴۰ نفر کشته و زخمی شدند+ فیلم

حمله تروریستی مرگبار در مسکو؛ دستکم 140 نفر کشته و زخمی شدند+ فیلم

در نتیجه تیراندازی در تالار شهر کروکوس تاکنون ۴۰ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ نفر زخمی شده اند.

به گزارش پارسینه، افراد با لباس شبه نظامی، حداقل سه نفر، به طبقه همکف تالار شهر کروکوس مسکو حمله کردند و با سلاح های خودکار تیراندازی کردند.

مهاجمان پس از این حمله تروریستی، نارنجک یا بمب آتش زا پرتاب کردند که باعث آتش سوزی شد.

افراد حاضر در سالن برای فرار از تیراندازی روی زمین دراز کشیدند، ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آنجا دراز کشیدند و پس از آن شروع به خزیدن کردند. بسیاری از آنها موفق شدند خارج شوند.


لحظه ورود تروریست ها به سالن کنسرتاقدام به تیراندازی مهاجمان در طبقه همکف تالار 


 

محل تیراندازی و تعداد زیاد اجساد در خارج از تالار کروکوس


 

اولین پیام پوتین در واکنش به حمله تروریستی در مسکو

پوتین: از وتو کردن قطعنامه شورای امنیت و حمایت از مردم غزه پشیمان نیستیم حتی اگر به ما ضربه بزنید. به زودی در کرملین بیانیه رسمی خواهیم داد.

 

واحد های ویژه گارد ملی فدراسیون روسیه به محل تیراندازی رسیده اند


 


ورود بیش از ۶۰ آمبولانس به محل حادثه 

بیانیه وزارت خارجه روسیه درباره حمله تروریستی در نزدیکی مسکو 

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای گفت: «همان‌طور که مسئولان روسیه‌ای گفته‌اند تمامی تلاش‌های ما در حال حاضر معطوف به نجات افرادی است که هنوز در صحنه حمله حضور دارند.  وی گفت: «جامعه بین‌المللی موظف است این حمله دهشتناک را محکوم کند.

 

 آتش سوزی در ساختمان تالار شهر کروکوس در حال شدت گرفتن است/اسپوتنیک


 

رسانه های روسی: خودروی تروریست های مهاجم به سالن کنسرت، بمب گذاری شده بود. حمله تروریستی در کروکوس توسط حداقل ۱۰ نفر انجام شد./چندثانیه

 

روسیه خواستار توضیح آمریکا درباره حمله تروریستی در نزدیکی مسکو شد 

وزارت خارجه روسیه اظهارات مقام کاخ سفید مبنی بر اینکه اوکراین دخالتی در حمله تروریستی در نزدیکی مسکو نداشته را زیر سوال برد. وزارت خارجه روسیه تصریح کرد چنانچه آمریکا اطلاعاتی درباره این حمله تروریستی در اختیار دارد بایستی آن را در اختیار مسکو قرار دهد. وزارت خارجه روسیه همچنین اعلام کرد که نهادهای مجری قانون در این کشور عامل این حمله تروریستی را مشخص و اعلام خواهند کرد./چندثانیه

 

واکنش اوکراین به حمله تروریستی در مسکو

سرویس اطلاعات اوکراین در واکنش به حمله تروریستی در روسیه، مدعی شد که وقایع مسکو اقدام تحریک آمیز عمدی است که توسط نیروهای ویژه روسیه صورت گرفته است./چندثانیه
 


تعداد قربانیان تیراندازی در تالار شهر کروکوس به ۱۳۰ نفر افزایش یافته است./ راشاتودی
 


به دلیل آتش سوزی عظیم، تمام سقف در شرف فروریختن است


 

نیروهای ویژه روسیه یکی از عاملان احتمالی کشتار غیرنظامیان را دستگیر کردند 

واکنش سازمان ملل به حمله تروریستی در روسیه

معاون سخنگوی سازمان ملل به حمله تروریستی به سالن کنسرتی در شهر «کروکوس» روسیه واکنش نشان داد و اعلام کرد که این نهاد بین المللی اوضاع را زیر نظر دارد.

فرحان حق، معاون سخنگوی سازمان ملل متحد عصر جمعه به وقت محلی در واکنش به این حمله تروریستی در روسیه گفت که سازمان ملل از حمله روز جمعه «غمگین است» و اوضاع را زیر نظر دارد./ ایرنا


ایران حمله تروریستی در نزدیکی مسکو را محکوم کرد 

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان حمله تروریستی خونین و وحشیانه به یک مرکز تجاری در مسکو را که به کشته و مجروح شدن جمع زیادی از شهروندان روسیه منجر شد، شدیدا محکوم کرد.

کنعانی ضمن ابراز تسلیت به دولت و ملت روسیه به ویژه خانواده های قربانیان گفت، جمهوری اسلامی ایران در این حادثه تلخ خود را در  کنار روسیه می‌بیند.مدودف: روسیه، سران اوکراین را در صورت ارتباط با حمله مسکو از بین خواهد برد/چندثانیه

 
روسیه : شواهدی از دخالت اوکراین در حادثه تروریستی بدست آمده است

رسانه های روسیه با انتشار تصاویری مدعی شدند که مهاجمان مسلح این حادثه تروریستی را شناسایی کردند. به گفته وزارت امور داخله، آنها 2 تا 3 هفته در حال آماده سازی حمله تروریستی بودند. در آپارتمانی که توسط تیراندازان کروکوس اجاره شده بود، آنها نمادهای نازی، Mein Kampf، یک سه گانه اوکراینی، یک پرچم هنگ آزوف، کارت ویزیت یاروش، یک عکس امضا شده از استپان باندرا را پیدا کردند. FSB گزارش داد که سرود اوکراین در آپارتمان پخش می شد./بلومبرگ

photo_2024-03-22_23-44-25

 

روایت‌های تکمیلی رسانه‌های روس از ابعاد حادثه تالار شهر کروکوس

بر اساس اطلاعات اولیه، آتش‌سوزی تالار شهر کروکوس، ممکن است به دنبال رگبار یک مسلسل رخ داده باشد.

نوازندگان در جریان تیراندازی آسیبی ندیدند.

حدود یک سوم ساختمان در آتش سوخته است، دود سیاه غلیظی از آن خارج می شود. آتش نشانان در حال بیرون آوردن مردم از پشت بام هستند، حدود ۱۰۰ نفر تخلیه شده‌اند.

سقف سازه تالار شهر کروکوس،‌ تقریباً به طور کامل آتش گرفته و ریزش جزئی داشته است. بوی سوختگی را می‌توان در مناطق مجاور احساس کرد.

کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه یک پرونده جنایی در رابطه با این حمله تروریستی باز کرد. تدابیر امنیتی در فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های قطار مسکو تقویت شده است.

تمام رویدادهای عمومی در مسکو و منطقه مسکو لغو شده است.

وزیر بهداشت روسیه،‌ شخصا کنترل وضعیت کمک به قربانیان حادثه را بر عهده گرفت./چندثانیه

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار