گوناگون

با رای قاطع قضات، ترامپ در رقابتهای انتخابات ۲۰۲۴ باقی ماند

با رای قاطع قضات، ترامپ در رقابتهای انتخابات ۲۰۲۴ باقی ماند

دیوان عالی آمریکا به اتفاق آرا به نفع ترامپ رای داد و صلاحیت وی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ در همه ایالت هارا تایید کرد

به گزارش پارسینه و به نقل از ان‌بی‌سی‌نیوز، براساس حکم دیوان عالی آمریکا، اقدامات دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق این کشور که به شورش ششم ژانویه ۲۰۲۱ منجر شد، تأثیری در حضور وی در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری ۲۰۲۴ ندارد.

دیوان عالی آمریکا در حکمی بدون مخالف که البته هنوز امضا نشده است، حکم دادگاه عالی کلرادو را لغو کرد. دادگاه کلرادو اعلام کرده بود که ترامپ به دلیل اقداماتش در ششم ژانویه و ذیل ماده ۳ متمم ۱۴ قانون اساسی آمریکا قادر به حضور در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیست.

با این حال، براساس حکم دیوان عالی آمریکا، تصور دادگاه کلرادو درباره اینکه ایالت‌ها می‌توانند درباره صلاحیت یا عدم صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری تصمیم بگیرند، اشتباه است. براین اساس، کنگره و نه ایالت‌ها باید درباره اعمال متمم ۱۴ قانون اساسی نظر بدهد و این حکم درباره تمام ایالت‌ها صدق می‌کند.

این حکم نه تنها نام ترامپ را در برگه‌های رأی کلرادو نگه می‌دارد، بلکه پایان پرونده‌های مشابه خواهد بود.

واکنش ترامپ به حکم دیوان عالی آمریکا

به نقل از هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به صدور حکم دیوان عالی این کشور به سود وی در پرونده حذف شدن نامش از برگه‌های رأی انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری ۲۰۲۴، واکنش نشان داد.

ترامپ در شبکه اجتماعی خود موسوم به «تروث سوشال» نوشت: پیروزی بزرگ برای آمریکا!!!

توئیت ترامپ

دیوان عالی آمریکا امروز (دوشنبه) به طور متفق‌القول حکم دادگاه عالی کلرادو مبنی بر رد صلاحیت ترامپ برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر را رد کرد.

این تصمیم در آستانه سه‌شنبه بزرگ (روز انتخابات مقدماتی آمریکا) برای ترامپ و متحدانش، پیروزی حقوقی چشمگیری محسوب می‌شود.

ترامپ: بایدن بدترین رئیس جمهور تاریخ کشور ماست؛ او معلول ذهنی است!

دونالد ترامپ بعد از رای دیوان عالی آمریکا و تایید صلاحیت وی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ در همه ایالت ها جو بایدن را مورد تاخت و تاز قرار داد و گفت: «این بدترین رئیس جمهور تاریخ کشور ماست. او معلول ذهنی است و توانایی رهبری دولت را ندارد.»

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  امان از ایلو میناتی ها!!!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار