گوناگون

مشاور امنیت ملی کاخ سفید مدعی شد؛

تصمیم جدید آمریکا درباره لغو تحریم های ایران

تصمیم جدید آمریکا درباره لغو تحریم های ایران

مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که این کشور هیچ قصد و برنامه‌ای برای لغو، ارایه معافیت یا هرگونه تخفیف در مورد تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران ندارد.

به گزارش پارسینه و به نقل از مهر؛ « جان کربی »، مشاور امنیت ملی کاخ سفید ضمن اشاره به تحریم‌های جدید علیه برخی مقامات ارشد نظامی در ایران گفت: «هیچ قصد و برنامه‌ای برای لغو، ارایه معافیت یا هرگونه تخفیف در مورد تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران نداریم.»

کربی تحریم‌های جدید ضد ایرانی را با ادعای مقابله با تأمین مالی ایران برای برخی گروه‌ها در منطقه عنوان کرد و افزود: «دولت بایدن تاکنون بیش از ۵۵ تحریم جداگانه علیه ایران اعمال کرده که بیش از ۵۵۰ فرد و نهاد را هدف قرار داده است.» به گفته این مقام آمریکایی این تحریم‌ها با ادعاهای مرتبط با حقوق بشر، توان موشکی و پهپادی و برنامه‌های هسته‌ای ایران صورت گرفته است.

روز گذشته وزارت خزانه داری آمریکا از وضع تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران خبر داد. وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران را در فهرست تحریم‌های خود علیه تهران قرار داده است. در این بیانیه همچنین آمده است که آمریکا یکی از اعضای گروه انصارالله یمن را هم تحریم کرد.

همزمان دولت انگلیس اعلام کرد که ۵ نهاد جدید در فهرست تحریم‌های اعمال شده علیه ایران قرار گرفتند. وزارت خارجه انگلیس هم در بیانیه‌ای مدعی شد که بسته تحریم‌های جدید کسانی را هدف قرار می‌دهد که از اقدامات انصارالله یمن در سراسر خاورمیانه و دریای سرخ حمایت می‌کنند. در این بیانیه آمده است دولت انگلیس با هماهنگی با آمریکا، نهادها و افراد ایرانی را تحریم کرده است. بنا به اعلام وزارت خارجه انگلیس، تحریم‌های جدید شامل یگان‌های اصلی و جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران می‌شود.

 

ارسال نظر

 • سعید

  مادامیکه تحریم ها خللی در زندگی معاش و استمرار اقدامات اقتصادی مسئولین ایجاد نکرده کاملا همگام با تحریم هستند و این ملت بیچاره است که باید فکری بحال خود کند

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار