گوناگون

خط و نشان وزیر خارجه عراق برای آمریکایی ها

خط و نشان وزیر خارجه عراق برای آمریکایی ها

وزیر خارجه عراق امروز یکشنبه بار دیگر تاکید کرد دولت اجازه نمی‌دهد خاک این کشور عرصه تسویه حساب میان کشورهای متخاصم شود.

به گزارش پارسینه؛ الشرق گزارش داد، « فواد حسین » وزیر خارجه عراق با سفرای کشورهای اتحادیه اروپا، کانادا، برزیل و استرالیا در بغداد دیدار کرد.

در این دیدار درباره حملات آمریکا علیه عراق، هدف قرار دادن نیروهای امنیتی عراق و اماکن غیرنظامی در منطقه عکاشات و القائم که منجر به خسارات جانی و مادی قابل توجهی شد، گفت‌وگو شد.

 وزیر خارجه عراق در این دیدار گفت کشورش مکانی برای ارسال پیام و نمایش قدرت بین مخالفان نیست و بغداد اجازه نمی‌دهد خاک این کشور عرصه تسویه حساب میان کشورهای متخاصم شود.

ستاد فرماندهی تروریستی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) بامداد شنبه اعلام کرد در پاسخ به کشته شدن سه نظامی خود در حمله هفته گذشته به پایگاه این کشور در خاک اردن، مواضعی را در سوریه و عراق هدف قرار داده است.

سنتکام مدعی هدف قرار دادن ۸۵ موضع در این تجاوزات شد.

فواد حسین ادامه داد: دولت عراق مسئولیت حفاظت از نمایندگی‌های دیپلماتیک و مستشاران خارجی را بر عهده دارد. آسیب رساندن به آن‌ها نیز حمله به حاکمیت عراق و خارج از چارچوب سیاست کاری دولت محسوب می‌شود.

او تصریح کرد کمیته مشترک نظامی باید برای دستیابی به تفاهم در خصوص حضور نظامی مستشاری آمریکا و کشورهای ائتلاف مجددا به میز مذاکره بازگردد.

وزیر خارجه عراق در این دیدار بر لزوم پایان دادن به درگیری منطقه، برقراری آتش‌بس در نوار غزه و کنار گذاشتن گزینه‌های نظامی به منظور ممانعت از بروز تشدید در منطقه تاکید کرد.

«توماس سایلر» رئیس هیأت اتحادیه اروپا در بغداد هم آمادگی اتحادیه را برای حمایت از ثبات عراق و تلاش برای برقراری امنیت و صلح در منطقه ابراز کرد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار