گوناگون

بیانیه اقلیم کردستان در واکنش به حمله موشکی سپاه به اربیل

بیانیه اقلیم کردستان در واکنش به حمله موشکی سپاه به اربیل

حملات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به مراکز جاسوسی موساد با واکنش انتقادآمیز اقلیم کردستان عراق مواجه شد.

مهر نوشت:  اقلیم کردستان عراق که هشدارهای متعدد ایران در زمینه فعالیت‌های گروه‌های تروریستی مخالف ایران در بستر جغرافیایی خود را طی ماه‌های گذشته نادیده گرفته بود، با صدور بیانیه‌ای از حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مراکز جاسوسی موساد در این اقلیم انتقاد کرده و مدعی شد که این حملات مناطق غیر نظامی و مملو از جمعیت را هدف قرار داده است. این در حالی است که تهران بارها به مقامات اقلیم نسبت به فعالیت‌های گروه‌های تروریستی و تجزیه طلب ضد ایران در خاک این منطقه هشدار داده و خواستار اخراج آنها شده بود.

کردستان عراق با بیان اینکه این حمله ۴ کشته و ۶ زخمی به جای گذاشته است، مدعی شد که این افراد غیر نظامی بوده اند!

اقلیم کردستان عراق همچنین در بیانیه خود مدعی شده این منطقه یک منطقه با ثبات است و هرگز به عنوان منبعی برای تهدید دیگران استفاده نشده است. این بیانیه خواستار واکنش دولت مرکزی عراق نسبت به این حمله شده است.

ادعای اقلیم کردستان عراق در مورد عدم فعالیت سرویس جاسوسی موساد در اراضی این اقلیم در شرایطی مطرح می‌شود که علاوه بر اثبات این مطلب از سوی ایران، حتی منابع امنیتی دولت مرکزی عراق نیز به بخشی از این فعالیت‌ها و همچنین مراودات تجاری و نظامی اقلیم کردستان با رژیم صهیونیستی اذعان دارند.

مسرور بارزانی نخست‌وزیر اقلیم کردستان نیز با انتقاد از این حمله خواستار واکنش دولت مرکزی عراق نسبت به آن شد.

 

ارسال نظر

 • محمد مهدی اسلامی

  __ بسمه تعالی __ منم بارزانی کمی خسته ام __ برای رذیلت کمر بسته ام __ بدانید ابلیس پسر عمّ من __ شریک است با من در این هم من __ کمر بند را هم همو بسته است __ بدانید مغزم ز عقل رسته است __ بکوبید نک طالب دسته است __ ببینید همه خالی از هسته است __

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار