گوناگون

پیش بینی وضعیت بورس امروز ۲۵ دی ۱۴۰۲

پیش بینی وضعیت بورس امروز 25 دی 1402

دیروز شاخص کل بورس تهران به یک قدمی کانال 2 میلیون و 200 هزار واحد رسید.

به گزارش اکوایران، بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز دوشنبه می‌روند که روز یکشنبه شاخص‌های‌ بازار سهام رشد کردند. برای پیش بینی بورس  امروز  –دوشنبه 25 دی- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز یکشنبه شاخص کل 16 هزار و 761 واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن 3 هزار و 839 واحد صعود کرد. همچنین شاخص کل فرابورس  252 واحد بالا آمد و شاخص هم وزن فرابورس افزایش هزار و 39 واحدی داشت.

 

بیشترین افزایش قیمت

روز یکشنبه در بورس شرکت صنایع کاشی و سرامیک سینا (کساوه)، شرکت سرمایه گذاری پردیس (پردیس) و شرکت ایران دارو (دیران) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان)، شرکت پگاه گیلان (غگیلا) و شرکت فرانسوز یزد (کایزد) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای بکاب (شرکت صنایع جوشکاب یزد)، وایران (شرکت لیزینگ ایرانیان) و شفارس (شرکت صنایع شیمیایی فارس) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا (کتوکا)، شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان (زماهان) و شرکت سرمایه گذاری آوا نوین (وآوا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات یکشنبه، 71 نماد صف خرید داشتند و 34 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 93 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 470 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 28 درصدی به 121 میلیارد تومان رسید.

 

021024

 

پیش بینی بورس امروز

دیروز بورس تهران از ابتدا روند صعودی پیدا کرد و در نهایت تا سطح 2 میلیون و 197 هزار واحد بالا رفت. بدین ترتیب شاخص کمتر از 3 هزار واحد تا صعود به کانال 2.2 میلیونی فاصله دارد.

شاخص کل 0.77 درصد رشد کرد و شاخص هم وزن نیز 0.5 درصد بالا آمد.

دیروز نمادهای پارس، فارس، وغدیر، شپنا، حکشتی، فولاد و شبندر بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند. همچنین دیروز ارزش معاملات خرد با رشد 2 درصدی به 6 هزار و 290 میلیارد تومان رسید.

اما روز یکشنبه باز هم سرمایه حقیقی از بورس خارج شد و به رقم 37 میلیارد تومان رسید. نمادهای شستا، خساپا، خودرو، وتجارت، غپآذر، وبصادر، دی، شفارس، خگستر و بپاس بیشترین خروج پول حقیقی را ثبت کردند.  

بنابراین سبزپوش شدن 58 درصد نمادهای بازار، کاهش خروج سرمایه و تداوم رشد ارزش معاملات خرد سه سیگنال مثبت معاملات دیروز بودند.

علاوه بر این‌ها، به نظر می‌رسد یکی از عوامل رشد بازار سیگنال‌های بازارهای موازی و همچنین انتظارات تورمی است. انتظاراتی که می‌تواند امروز به صعود شاخص به کانال بالاتر منجر شود.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار