گوناگون

بانک توسعه تعاون با خط اعتباری ۳ هزار میلیاردتومانی به کمک اشتغال می‌آید

بانک توسعه تعاون با خط اعتباری ۳ هزار میلیاردتومانی به کمک اشتغال می‌آید

پارسینه: سرپرست بانک توسعه تعاون گفت:خط اعتباری ۳ هزار میلیاردتومانی از محل افزایش سرمایه بانک در جهت ایجاد اشتغال و کارآفرینی و نوسازی را در دستور کار قراردادیم.

تحریریه پارسینه : نشست خبری، مهدی مسکنی، معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ومحمد شیخ حسینی ،سرپرست بانک توسعه تعاون ،به مناسبت هفته تعاون و همزمان با برگزاری نمایشگاه رسم تعاون،در برج میلاد تهران برگزارشد.

محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه تعاون،پس از آیین رونمایی چند طرح نوآورانه بخش تعاون ،عملکرد و برنامه های بانک توسعه تعاون در اولین سال فعالیت دولت سیزدهم را مطرح کرد.

وی افزود: بانک توسعه تعاون به عنوان بانک فرابخشی، با اولویت ارائه خدمات به تعاونی ها و خدمات نامحدود بانکی تشکیل شده است.

سرپرست بانک توسعه تعاون با اشاره به این موضوع که بانک توسعه تعاون تا اواسط شهریورماه 32 درصد رشد مانبع داشته است،افزود:مطالبات غیرجاری بانک از 2251 میلیاردتومان به 1600 میلیاردتومان کاهش داشته است.

وی ادامه داد:شاخص نسبت مطالبات از 1/8 به 1/5 کاهش یافته است و این در حالی است که تسهیلات قرض الحسنه 67 درصد رشد داشته است.

شیخ حسینی در ادامه در ارتباط با جزییات تسهیلات قرض الحسنه بانک خاطرنشان کرد: مدت یک سال ۳حدود هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی قرض الحسنه به بنیاد شهید ،بهزیستی وکمیته امداد،ازدواج و فرزند آوری پرداخت شده است.

سرپرست بانک توسعه تعاون بیان کرد:در بخش تسهیلات مشاغل روستایی که جز تسهیلات ارزان قیمت است ؛از بدو شروع این طرح تا امروز۳ هزار و ۶۰۰ میلیاردتومان تسهیلات پرداخت کردیم که ۵۰۰ میلیاردتومان آن در یک سال اخیر دولت سیزدهم انجام شده است.

وی ضمن تاکید به اینکه، بانک توسعه تعاون به دنبال بنگاه داری نبوده است و هدف آن؛هدایت منابع در راستای ماموریت اصلی که حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط و متمرکز در بخش تعاونی ها بوده است،ادامه داد:تا امروز طبق برنامه محقق شده با هدف اولویت 70 درصدی به بخش تعاون،حدود14 هزار میلیارد تومان کل تسهیلات پرداختی ما از ابتدای۱۴۰۱بوده است.

شیخ حسینی در ادامه در ارتباط با موضوع افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون،مطرح کرد: نسبت سرمایه بانک در بین بانک های خصولتی حدود 5/1 درصد است که با سرمایه ثبتی بانک فاصله دارد و امسال برنامه ما است که طبق بند ردیف1/3بند الف قانون بودجه ۱۴۰۱ حدود هزار میلیاردتومان هدف گذاری کردیم که محقق شود.در این بند ،مجلس حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان صرفا برای بانک های دولتی درنظر گرفته که طبق هدف گذاری که انجام دادیم مقرر شد تا ۱۰ درصد آن را حدود ۳ هزار و 500 میلیاردتومان را جذب کنیم.

وی افزود: عملکرد بانک در بخش انتشار اوراق در حوزه پرداخت تسهیلات ماده 56 عمران در بخش اوراق حدود۲ هزار میلیاردتومان که بانک حدود ۵۰ درصد ان را مصوب کرده است.

شیخ حسینی در ارتباط با استراتژی بانک مطرح کرد:هدف ما این است که در راستای سیاست های پولی بتوانیم سهم مناسبی از کیک منابع و مصارف بازار پولی را به بانک توسعه تعاون اختصاص بدهیم تادر راستای افزایش و توسعه بخش تعاون در کشوربتوانیم به خوبی ایفای نقش کنیم.

وی ضمن اشاره به اینکه ،برنامه تحول دیجیتال بانک با سرعت فناوری دنیا زیاد شده تشریح کرد::

یکی از برنامه های ما صدور اوراق گام است که به صورت الکترونیکی صادر می شود .با صدور این اوراق و

استفاده از ابزار مالی از طربق اوراق مشارکت و سکوک که از ابزارهای تامین مالی است ،برای تامین مالی تعاونی ها قرار استفاده کنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار