گوناگون

پیش بینی بورس امروز ۱۹ تیر ۱۴۰۳ / بازار در انتظار کابینه پزشکیان

 پیش بینی بورس امروز 19 تیر 1403 / بازار در انتظار کابینه پزشکیان

اظهارات علی طیب‌نیا در میان اهالی بازار سرمایه با استقبال مواجه شد که می‌توان آن را سیگنال مثبت تلقی کرد. اما سیگنال اصلی روند تشکیل کابینه و ترکیب تیم اقتصادی دولت چهاردهم خواهد بود.

به گزارش پارسینه به نقل از اکونگار، بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز سه‎‌شنبه می‌روند که روز دوشنبه شاخص کل بورس تهران اندکی ریزش کرد. برای پیش بینی بورس امروز –سه‌‌شنبه 19 تیر- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز دوشنبه شاخص کل 5 هزار و 134 واحد افت کرد و شاخص کل هم‌وزن 804 واحد رشد کرد. همچنین شاخص کل فرابورس  262 واحد پایین آمد و شاخص هم وزن فرابورس کاهش هزار و 71 واحدی داشت. 

 

بیشترین افزایش قیمت

روز دوشنبه در بورس شرکت سرمایه گذاری سایپا (وساپا)، شرکت داروسازی کوثر (دکوثر) و شرکت گروه دارویی برکت (برکت) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت توسعه معادن کرومیت کاوندگان (کرومیت)، شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران (ثتران) و شرکت آلومتک (فالوم) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت 

در بورس نمادهای ثشرق (شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال شرق)، ثامان (شرکت سامان گستر اصفهان) و شدوص (شرکت دوده صنعتی پارس) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت آ س پ (آ.س.پ)، شرکت پتروشیمی تندگویان (شگویا) و شرکت لیزینگ ایران و شرق (ولشرق) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات دوشنبه، 57 نماد صف خرید داشتند و 77 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 40 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 222 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 19 درصدی به 221 میلیارد تومان رسید.

030418

پیش بینی بورس امروز 

روز دوشنبه شاخص بورس تعدیل شد و 5 هزار واحد پایین آمد اما شاخص هم وزن سبزپوش ماند. نمادهای فولاد، وبملت و حکشتی بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند. از سوی دیگر نمادهای نوری، فارس و بفجر اثر افزایشی داشتند.

همچنین برای دومین روز متوالی پول حقیقی از بازار خارج شد. نمادهای فولاد، وبملت، شستا، خساپا و حفارس بیشترین خروج سرمایه را داشتند. روز دوشنبه 300 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. 

با این حال دیروز تقاضا بر عرضه غلبه داشت و ارزش‌ صف‌های خرید و سرانه خرید هر کد حقیقی بیشتر بود. بنابراین به نظر می‌رسد شاخص با تعدیل مواجه شده است. بازار برای تعیین مسیر خود به دولتمردان جدید توجه دارد. هفته گذشته علی طیب‌نیا مشاور اقتصادی مسعود پزشکیان در اظهار نظری گفته «رونق بازار اولیه و افزایش سهم آن در تامین مالی کشور مشروط به این است که بازار ثانویه رونق داشته باشد.» او تأکید کرده که «برنامه ما این است که تمام موانع رونق بازار ثانویه و بازار اولیه را مرتفع کنیم. بازار سرمایه یعنی بازار آزاد. یعنی بازاری که اجازه بدهیم عرضه و تقاضا بدون مداخله مستقیم دولت، قیمت انواع دارایی ها را مشخص کند.» 

این اظهارات در میان اهالی بازار سرمایه با استقبال مواجه شد که می‌توان آن را سیگنال مثبت تلقی کرد. اما سیگنال اصلی روند تشکیل کابینه و ترکیب تیم اقتصادی دولت چهاردهم خواهد بود.

030418

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار