گوناگون

پیش بینی بورس امروز ۱۷ تیر ۱۴۰۳ / انتظارات معامله‌گران مثبت شد

 پیش بینی بورس امروز 17 تیر 1403 / انتظارات معامله‌گران مثبت شد

به نظر می‌رسد با پیروزی مسعود پزشکیان، نامزد اصلاحطلب، در انتخابات ریاست جمهوری، بورس تهران از او استقبال کرده است و انتظارات معامله گران نسبت به آینده مثبت است.

به گزارش پارسینه به نقل از اکوایران، بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز یکشنبه می‌روند که روز شنبه شاخص کل بورس تهران صعودی کم سابقه را پشت سر گذاشت. برای پیش بینی بورس امروز –یکشنبه 17 تیر- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز شنبه شاخص کل 88 هزار و 179 واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن 23 هزار و 55 واحد بالا آمد. همچنین شاخص کل فرابورس  819 واحد رشد کرد و شاخص هم وزن فرابورس افزایش 6 هزار و 71 واحدی داشت. 

 

بیشترین افزایش قیمت

روز شنبه در بورس شرکت مهرکام پارس (خمهر)، شرکت صنایع کاغذ سازی کاوه (چکاوه)، شرکت لوله و ماشین سازی ایران (فلوله)، شرکت زامیاد (خزامیا)، شرکت بهنوش ایران (غبهنوش)، شرکت پتروشیمی پردیس (شپدیس)، شرکت قند اصفهان (قصفها)، شرکت باما (کاما)، شرکت شکر شاهرود (قشکر)، بانک ملت (وبملت) و شرکت پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) با ثبت رشد 6 درصدی بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. 

در فرابورس نیز شرکت بیمه کوثر (کوثر)، شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور (وهور)، شرکت داروسازی کاسپین تامین (کاسپین)، شرکت فولاد شاهرود (فرود)، شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان (زگلدشت) و شرکت توکا ریل (توریل) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات شنبه، 520 نماد صف خرید داشتند و 55 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 2026 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 2 هزار و 998 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 26 درصدی به 172 میلیارد تومان رسید. 

 

030416

پیش بینی بورس امروز 

روز شنبه شاخص کل بورس تهران از ابتدای معاملات صعود کرد و در نهایت 88 هزار و 179 واحد –معادل 4.2 درصد- رشد کرد. 

اغلب نمادهای بازار سبزپوش بودند و شاخص هم وزن نیز 3.42 درصد بالا آمد. دیروز نمادهای فملی، فولاد، فارس، شپنا، شستا و تاپیکو بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند. 

به علاوه، روز شنبه شاهد ورود پول حقیقی به بازار بودیم و 538  میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شد. دیروز نمادهای فولاد، بوعلی، وامید، تاپیکو، ثمسکن، فملی، کگل، خودرو، وصندوق و فزر بیشترین ورود سرمایه را داشتند. 

همچنین ارزش معاملات خرد سهام با رشد 58 درصدی به رقم 5 هزار و 905 میلیارد تومان رسید. 

بدین ترتیب به نظر می‌رسد با پیروزی مسعود پزشکیان، نامزد اصلاحطلب، در انتخابات ریاست جمهوری، بورس تهران از او استقبال کرده است و انتظارات معامله گران نسبت به آینده مثبت است. پزشکیان رییس جمهوری است که در کارزار انتخابات از چهره‌های آکادمیک خوشنامی به عنوان مشاور اقتصادی بهره برد و این سیگنال را به فعالان بازار داده که سیاست گذاری دولت چهاردهم در حوزه اقتصادی مبتنی بر علم و عقلانیت خواهد بود. 

030416

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار