گوناگون

پیش بینی بورس امروز ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ / اعتماد اهالی بازار سرمایه به اقتصاددانان

 پیش بینی بورس امروز 13 خرداد 1403 / اعتماد اهالی بازار سرمایه به اقتصاددانان

حمایت اقتصاددانان از مسعود پزشکیان این پیام را برای بازارها دارد که اقتصاددانان و متخصصین حوزه‌های مختلف اقتصادی با رویکردها و جهت‌گیری‌های مختلف از نامزد اصلاحطلب حمایت می‌کنند. رشد بورس در روز گذشته نشان می‌دهد بازار به جهت گیری اقتصاددانان اعتماد دارد.

به گزارش پارسینه به نقل از اکوایران، در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس 15 هزار و 339 واحد رشد کرد و به رقم 2 میلیون و 90  هزار و 435 واحد رسید. اما شاخص کل هم‌وزن 5 هزار و 48 واحد بالا آمد و در رقم 673 هزار و 195 واحد ایستاد. شاخص کل فرابورس 140 واحد رشد کرد و به رقم 22 هزار و 106 رسید. شاخص هم وزن فرابورس نیز افزایش 2 هزار و 97 واحدی داشت و به سطح 118 هزار و 121 واحد رسید. 

 

در پایان معاملات ‌روز سه‌‌شنبه، 70 درصد بازار رشد قیمت داشتند و قیمت سهام 30 درصد از نمادهای بازار افت کرد.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت آریان کیمیا تک (کیمیاتک)، شرکت صنایع شیمیایی سینا (شسینا) و شرکت معدنی املاح ایران (شاملا) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت پرتو بار فرابر خلیج فارس (حپرتو)، شرکت تولیدی مخازن گاز طبیعی آسیا ناما (ناما) و شرکت ریل سیر کوثر (حسیر) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای نمرینو (شرکت ایران مرینوس)، اتکام (شرکت بیمه اتکایی امین) و واعتبار (شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت توسعه معادن کرومیت کاوندگان (کرومیت)، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش (تاپکیش) و شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان (زماهان) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، 64 نماد صف خرید داشتند و 94 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با فات 2 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 184 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 41 درصدی به 254 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

دیروز شاخص‌های بورس تهران رشد کردند. شاخص کل برای دومین روز بالا آمد و به فاصله 10 هزار واحدی کانال 2.1 میلیونی رسید.

شاخص کل بورس تهران با پیشرانی نمادهای فولاد، شستا و فملی 15 هزار و 339 واحد معادل  0.74 درصد رشد کرد.

اما دیروز برای چهارمین روز متوالی پول حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن 118 میلیارد تومان بود. نمادهای فملی، ومهان، خودرو، وتجارت، شستا، فزر، حسینا، وشهر، کیمیاتک و خساپا بیشترین خروج سرمایه بازار را داشتند. 

با این حال، رقم خروج سرمایه از روزهای پیشین کمتر بود و در مقابل ارزش معاملات به کانال 3 همت رشد کرد. برخی ناظران معتقدند علت رشد بازار موفقیت نسبی مسعود پزشکیان در مناظره دوشنبه شب است. پزشکیان، چهره‌هایی مانند علی طیب‌نیا، حسین عبده‌تبریزی، احمد میدری و محمدجواد ظریف را در کنار خود دارد که برای اهالی بازار سرمایه سیگنال مثبتی دارد. از سوی دیگر چهره‌هایی مانند موسی غنی‌نژاد، مسعود نیلی، فرهاد نیلی، محمد طبیبان، داود سوری، محسن رنانی، محمد ستاریفر، مسعود روغنی زنجانی، محمدعلی دهقان دهنوی، علیرضا توکلی کاشی، بهروز هادی زنوز، یداله دادگر و احمد عزیزی این پیام را برای بازارها دارد که اقتصاددانان و متخصصین حوزه‌های مختلف اقتصادی با رویکردها و جهت‌گیری‌های مختلف از نامزد اصلاحطلب حمایت می‌کنند. به عبارت دیگر می‌توان گفت رشد بورس در روز گذشته نشان می‌دهد بازار به جهت گیری اقتصاددانان اعتماد دارد. بنابراین انتظار می‌رود با افزایش شانس ریاست جمهوری مسعود پزشکیان بورس نیز رشد کند.   

1

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار