گوناگون

پیش بینی بورس امروز ۱۲ تیر ۱۴۰۳ / علت رکود معاملات چیست؟

 پیش بینی بورس امروز 12 تیر 1403 / علت رکود معاملات چیست؟

در شرایطی که محدودیت 2 درصدی دامنه نوسان از ابتدای هفته برداشته شد باز هم بازار با مازد عرضه، صف‌های فروش و افت ارزش معاملات مواجه شد. دیروز ارزش معاملات خرد سهام با ریزش 20 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 2 هزار و 836 میلیارد تومان رسید.

به گزارش پارسینه به نقل از اکوایران، بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز سه‎‌شنبه می‌روند که روز دوشنبه شاخص کل بورس تهران اندکی رشد کرد. برای پیش بینی بورس امروز –سه‌‌شنبه 12 تیر- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز دوشنبه شاخص کل 2 هزار و 207 واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن 75 واحد افت کرد. همچنین شاخص کل فرابورس  40 واحد پایین آمد و شاخص هم وزن فرابورس افزایش 140 واحدی داشت. 

بیشترین افزایش قیمت

روز دوشنبه در بورس شرکت گروه صنعتی بارز (پکرمان)، شرکت لعابیران (شلعاب) و شرکت دوده صنعتی پارس (شدوص) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت بیمه میهن (میهن)، شرکت دارویی ره آورد تامین (درهآور) و شرکت آ س پ (آ.س.پ) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت 

در بورس نمادهای پلاسک (شرکت پلاسکو کار)، وآذر (شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان) و لابسا (شرکت آبسال) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت توسعه معادن کرومیت کاوندگان (کرومیت)، شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان (زماهان) و شرکت پگاه فارس (غفارس) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات دوشنبه، 40 نماد صف خرید داشتند و 114 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 208 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 188 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 11 درصدی به 432 میلیارد تومان رسید.

030411

پیش بینی بورس امروز 

روز دوشنبه شاخص بورس اندکی رشد کرد اما شاخص هم وزن ریزش کرد. نمادهای حکشتی، فملی و فولاد بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند. از سوی دیگر نمادهای مبین، اخابر و کنور اثر کاهنده داشتند.

همچنین برای سومین روز متوالی پول حقیقی از بازار خارج شد. نمادهای ثپردیس، فملی، فزر، شستا، آسیاتک، وبملت، ونوین، وتجارت، اخابر و سامان بیشترین ورود سرمایه را داشتند. روز دوشنبه 330 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. 

از سوی دیگر دیروز عرضه بر تقاضا غلبه داشت و تعداد و ارزش‌ صف‌های فروش بیش از صف‌های خرید بود. بنابراین در شرایطی که محدودیت 2 درصدی دامنه نوسان از ابتدای هفته برداشته شد باز هم بازار با مازد عرضه، صف‌های فروش و افت ارزش معاملات مواجه شد. دیروز ارزش معاملات خرد سهام با ریزش 20 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 2 هزار و 836 میلیارد تومان رسید. 

در نتیجه به نظر می‌رسد همانند هفته‌های گذشته معامله گران منتظرند تا پایان هفته از رییس جمهور نهم رونمایی شود. به عبارت دیگر این انتظار موجب تعمیق رکود شده است. 

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار