گوناگون

آخرین وضعیت آبی سدهای ایران/ میزان ذخایر سدها چقدر است؟

آخرین وضعیت آبی سدهای ایران/ میزان ذخایر سدها چقدر است؟

وضعیت سدهای کشور در روزهای نخست فصل تابستان بیانگر آن است که گرچه میزان بارش‌های کشور بهبودیافته اما درصد پرشدگی سدها کاهش دارد.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایرنا، بررسی وضعیت پرشدگی سدهای مهم و بزرگ کشور در روزهای آغازین فصل تابستان نشان می‌دهد نسبت به هفته گذشته یک درصد کاهش دارد.

بر اساس آخرین آماری که دفتر اطلاعات و داده‌های آب کشور درصد پرشدگی سدهای بزرگ و مهم کشور که در هفته گذشته ۲۶ خردادماه ۶۶ درصد بود این هفته به ۶۵ درصد کاهش‌یافته است.

 

ورودی آب به سدها چه میزان است

 

براین‌اساس و از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ۱۴۰۲) تا دوم تیرماه ۳۷.۷۴ میلیارد مترمکعب آب وارد سدها شده است.

این میزان سال گذشته ۳۵.۴۲ میلیارد مترمکعب بود که رشد هفت‌درصدی ورودی‌های امسال را نشان می‌دهد.

 
 
 

خروجی آب از سدها رشد ۹ درصدی دارد

میزان خروجی آب از سدهای مهم و بزرگ کشور از ابتدای سال آبی جاری تا دوم تیر ۲۵.۹۰ میلیارد مترمکعب بود که در مقایسه با خروجی ۲۳.۸۰ میلیارد مترمکعب سال گذشته رشد ۹ درصدی را نشان می‌دهد.

 

این افزایش خروجی به معنای آن است که گرمای شدید هوا سبب افزایش مصرف آب شده است.

چه میزان آب در سدها موجود است

حجم آب موجود در سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا دوم تیرماه در حالی به ۳۳.۸۷ میلیارد مترمکعب رسیده که این میزان در سال گذشته ۳۱.۲۱ میلیارد مترمکعب بوده و رشد ۹ درصدی را نشان می‌دهد.

روز گذشته مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه آب شرب و بهداشت مردم بدون نگرانی برای تابستان تأمین می‌شود، گفت: آب مشترکان بد مصرف بااطلاع قبلی به طور موقت قطع می‌شود.

هاشم امینی روز یکشنبه ۳ تیرماه در نشست خبری در مورد برخورد با مشترکان پرمصرف و بد مصرف، اظهار داشت: مشترکان بد مصرف اگر به اخطارها توجه نکنند آب آنها از ساعت ۹ صبح تا ۳ عصر قطع خواهد شد.

 
 

وی ادامه داد: سال گذشته این امر اجرا می‌شد و امسال هم با جدیت در پیک مصرف انجام خواهد شد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار