گوناگون

پیش بینی بورس امروز ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

 پیش بینی بورس امروز 29 خرداد 1403

روز یکشنبه برای دهمین روز سرمایه حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن 411 میلیارد تومان بود. در 10 روز اخیر 3 هزار و 365 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. این روند کی متوقف خواهد شد؟

به گزارش اکوایران، بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز سه‌شنبه می‌روند که روز یکشنبه شاخص کل  برای سومین روز متوالی سقوط کرد. شاخص کل 16 هزار و 573 واحد ریزش کرد و شاخص کل هم‌وزن 3 هزار و 539 واحد افت کرد. همچنین شاخص کل فرابورس  172 واحد پایین آمد و شاخص هم وزن فرابورس ریزش هزار و 255 واحدی داشت.

بیشترین افزایش قیمت

روز یکشنبه در بورس شرکت تامین ماسه ریخته گری (کماسه)، شرکت پست بانک ایران (وپست) و شرکت فراورده‌های نسوز آذر (کاذر) نمادهای سبزپوش بازار بودند که بیشترین رشد را داشتند. در فرابورس نیز شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان (زماهان)، شرکت صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) و شرکت سیمان لار سبزوار (سبزوا) بیشترین رشد قیمت را ثبت کردند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای چکاپا (شرکت گروه صنایع کاغذ پارس)، وتوصا (شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران) و قصفها (شرکت قند اصفهان) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس گروه نوش پونه مشهد (غپونه)، شرکت سرمایه گذاری اقتصاد شهر طوبی (وطوبی) و شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات یکشنبه، 25 نماد صف خرید داشتند و 380 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 4 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 112 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 21 درصدی به 974 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

روز یکشنبه برای سومین روز معاملاتی متوالی بورس تهران ریزش کرد. 83 درصد نمادهای بازار قرمزپوش بودند و نمادهای فولاد، فملی، فارس، شپنا و شستا بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص داشتند. شاخص کل 0.8 درصد ریزش کرد و شاخص هم وزن نیز 0.53 درصد افت کرد. نمادهای بانکی وپست، وتجارت، وبملت و وکار نیز اثر مثبت بر شاخص داشتند اما نتوانستند مانع ریزش شاخص شوند.

علاوه بر این روز یکشنبه برای دهمین روز سرمایه حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن 411 میلیارد تومان بود. در 10 روز اخیر 3 هزار و 365 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است.

دیروز نمادهای وبملت، دامین، وتجارت، خاور، فاسمین، خساپا، فملی، شستا، فولاد و حفاری بیشترین خروج پول حقیقی را ثبت کردند.

تداوم ریزش بازار در حالی است که محدودیت 2 درصدی دامنه نوسان قیمت سهام تداوم دارد. حال پس از یک روز تعطیل وسط هفته، به نظر نمی‌رسد شاهد بهبود تقاضا یا رشد معاملات باشیم. در هفته‌ای اخیر ارزش معاملات خرد سهام در سطح 2 هزار میلیارد تومان بوده است که مقدار بسیار پایینی است. ناظران امیدوارند پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شاهد تغییر روند بازار باشیم. در عین حال رییس جمهور نهم و تیم اقتصادی او به بازار سیگنال خواهد داد که آیا به آینده بازار سرمایه امیدوار باشد یا نه؟

 

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار