گوناگون

افزایش سرسام آور هزینه های اثاث کشی در تهران

افزایش سرسام آور هزینه های اثاث کشی در تهران

همه ساله با آغاز فصل نقل و انتقالات بازار مسکن هزینه های حمل اثاثیه منزل از سوی صنف حمل و نقل کالای درون شهری نیز به تبعیت از رشد تقاضا افزایش می یابد.

 با تعطیلی مدارس و آغاز فصل نقل و انتقالات، به نظر می رسد که افزایش تقاضا از یک سو و افزایش هزینه های حمل بار، هزینه های اسباب کشی را به شکل قابل توجهی به خصوص برای قشر ضعیف تا حدودی سخت و مشکل کرده است.

جابجایی خانه و اثباث کشی به ویژه برای مستاجرین که بطور مرتب در این پروسه قرار می‌گیرند، جزو سخت‌ترین امورات به حساب در فصل جابجایی به حساب می‌آید. سر زدن به محله‌های مختلف برای یافتن آپارتمان مناسب، انعقاد قرارداد اجاره و توافق با صاحب ملک، بسته بندی وسایل، یافتن شرکت باربری حرفه‌ای و معتبر، چیدمانِ دوبارۀ اثاثیه و مسائلی که ممکن است در این مسیر رخ دهد، مسائلی هستند که افراد در این پروسه با آنها مواجه می‌شوند.

قراردادهای اجارۀ مسکن در ایران بطور معمول، یکساله منعقد می‌شوند؛ در زمان سررسید تاریخ قرارداد، مستاجر باید نسبت به تخلیه واحد مسکونی و یا توافق با صاحبخانه برای تمدید اجاره نامه اقدام نماید.

در ایران اوج اثباث کشی به دلیل فرا رسیدن فصل تعطیلات مدارس در فصل تابستان اتفاق می‌افتد؛ آمار زیاد قراردادهای اجاره در این فصل، دشواریِ جابجایی در فصول دیگر و ثبت نام کودکان در مدارس مناطق و محلات دیگر و سختیِ جا افتادن کودکان در فضای جدید است.

یافتن شرکتهای باربری مناسب شاید این روزها بسیار سخت و دشوار باشد چرا که این روزها برخی از باربری ها بدون اینکه زیر نظر اتحادیه حمل و نقل کالای درون شهری باشند به راحتی و با استفاده از برخی ترفندها مشتریان خود را جذب کرده و حتی در برخی مواقع با برخی اقدامات پول های اضافی و خارج از عرف از آنها دریافت می کنند.

رشد هزینه و قیمت حمل اثاثیه منزل در تهران نه تنها منوط به امسال نیست بلکه همه ساله با آغاز فصل نقل و انتقالات افزایش می یابد.

در تماس با یکی از دفاتر و یکی از شرکتهای فعال در زمینه جابجایی اثاث منزل متوجه شدیم که امسال مبلغ و هزینه جابجایی حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش داشته است.

متصدی و هماهنگ کننده این شرکت در پاسخ به این پرسش که امسال هزینه جابجایی اثاث منزل چقدر نسبت به سال گذشته افزایش داشته است؟ گفت: هزینه جابجایی اثاث منزل در سال گذشته در بخش ثابت آن حدود ۱۴۰۰ هزار تومان در سه ساعت نخست بود. امسال این عدد برای همین زمان مورد اشاره به ۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان رسیده است.

متصدی این شرکت که خود را یکی از با سابقه ترین و منصف ترین شرکتهای حمل و نقل اثاث منزل معرفی می کند می گوید: اگر زمان اثباب کشی از ۳ ساعت عبور کند مبلغ مشخصی به این عدد اضافه می شود. به عبارتی ۵۰۰ هزار تومان برای خودروی حمل اثاث و به ازای هر کارگر ۱۵۰ هزار تومان اضافه خواهد شد.

نکته ای که برخی از مشتریان در برخورد با برخی شرکتهای حمل اثاث منزل عنوان می کنند این است که این شرکتها به هیچ وجه آن مبلغی را که با مشتریان طی می کنند دریافت نمی کنند و معمولا هزینه های بیشتری حتی بیشتر از مبالغ توافق شده دریافت می کنند.

آنان می گویند: معمولا این شرکتها با ترفندی، مبالغ بالاتری از مشتری دریافت می کنند و با این عنوان که هزینه دریافت شده مربوط به زمان اولیه و تا یک حدی از میزان اثباب است وجه بیشتری برای اتمام اثباب کشی درخواست می کنند.

نکته ای که برخی از مشتریان در هنگام اسباب کشی عنوان می کنند این است که اکثر این شرکتها هیچ مسئولیتی در قبال آسیب خوردن به اموال مشتریان ندارند.

منبع: اقتصاد آنلاین

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار