گوناگون

قوانین جدید خرید ملک در ترکیه ۲۰۲۴

قوانین جدید خرید ملک در ترکیه 2024

اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید بهتر است پیش از اقدام هر کاری، از قوانین خرید ملک در این کشور اطلاعات کسب کنید.

اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید بهتر است پیش از اقدام هر کاری، از قوانین خرید ملک در این کشور اطلاعات کسب کنید. بدین ترتیب با حداقل رساندن خطرات، یک سرمایه‌گذاری پرسود انجام خواهید داد. جهت آشنایی با قوانین جدید خرید ملک در ترکیه در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

قوانین جدید خرید ملک در ترکیه

با توجه به اینکه شرایط اقتصادی در ترکیه رو به رشد بوده و سرمایه‌گذاران بسیاری علاقه‌مند به خرید ملک در این کشور هستند، دولت ترکیه قوانین جدیدی برای خرید ملک وضع کرده است. بنابراین جهت خرید ملک در این کشور می‌بایست مطابق با قوانین آن عمل کرد. به همین دلیل سرمایه‌گذاران پیش از خرید خانه باید نسبت به قوانین جدید خرید ملک در ترکیه اطلاعات و آگاهی کاملی داشته باشند. قوانین خرید و فروش ملک در ترکیه به شرح لیست زیر است:

images_1715419547_663f399b3fd9f

 • تنها افراد کشورهای مجاز می‌توانند نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام کنند. (ایران جزو کشورهای مجاز است)
 • اتباع خارجی مجاز به خرید حداکثر 30 هکتار از املاک ترکیه هستند.
 • املاک خریداری شده نباید در مناطق ممنوعه و امنیتی ترکیه باشد.
 • برای انتقال سند رسمی باید از دفاتر رسمی ترکیه، نوتر یا اداره تاپو، اقدام کنید.
 • تنها ده درصد از هر شهر ترکیه قابل فروش به اتباع خارجی است.
 • جهت اخذ شهروندی ترکیه با سرمایه 400 هزار دلار، فروشنده باید یک فرد ترک باشد.
 • اگر سرمایه شما مابین 200 الی 400 هزار دلار باشد با خرید ملک قادر به دریافت اقامت دو ساله ترکیه هستید و می‌توانید هر دو سال آن را تمدید کنید؛ پس از گذشت 5 سال نیز می‌توانید برای اقامت دائم ترکیه درخواست دهید.
 • در صورتی که در ترکیه، زمین خریداری کردید، نهایتاً طی دو سال باید شروع به ساختن آن زمین کنید.
 • قیمت ملک روی سند حداقل باید ۲۰۰ هزار دلار به بالا باشد.
 • با خرید هر ملک فقط یک فرد بالغ یا یک خانواده می‌تواند اقامت ترکیه دریافت کند.

نکات مهم اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه

 • با توجه به قوانین جدید خرید ملک در ترکیه بدون بازدید از ملک موردنظران و آگاهی از شرایط آن اقدام به خرید نکنید.
 • گرچه ایرانیان بسیاری در ترکیه متقاضی خرید ملک هستند، اما به دلیل عدم آشنایی با پروسه خرید ملک، از وکلای ترک کمک می‌گیرند. بنابراین بهتر است از یک کارشناس خبره که به تمامی مراحل آشنا بوده و قوانین را می‌داند مشاوره بگیرید و خرید خود را انجام دهید.

images_1715419593_663f39c9cee03

 • در صورتی که به زبان ترکی مسلط نیستید حتماً از یک مترجم کاربلد و خبره کمک بگیرید.
 • باید بدانید که برای انتقال سند باید در ترکیه حضور داشته باشید؛ اما اگر شرایط حضور در ترکیه را ندارید می‌توانید به فرد مورد امین خود وکالت رسمی در نوتر ترکیه بدهید.
 • پیش از خرید ملک در ترکیه لازم است درباره وضعیت بدهی بانکی، وام بانکی، محدودیت‌های قانونی و موارد اینچنینی استعلام بگیرید.
 • در صورتی که ارزش ملک خریداری شده شما کمتر از 400 هزار دلار آمریکا باشد، نمی‌توانید نسبت به دریافت پاسپورت ترکیه اقدام کنید.

مراحل خرید ملک در ترکیه

در ابتدا باید به صورت حضوری به ترکیه بروید و از پروژه‌های مختلف بازدید کنید. در صورت یافتن ملک مورد نظر باید نسبت به عقد قرارداد و پرداخت پیش پرداخت به صورت رسمی از طریق حساب بانکی به فروشنده اقدام کنید. سپس درخواست کارشناسی ملک یا گزارش اکسپرتیز خود را ثبت کرده و از اداره تاپو جهت انتقال سند نوبت دریافت کنید. در نهایت با انتقال پول تبدیل شده به لیر از حساب خود به حساب فروشنده و پرداخت هزینه‌های جانبی سند ملک به نام شما خواهد شد.

همچنین مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه شامل مواردی همچون: ترجمه شناسنامه و پاسپورت، ورگی نوماراسی (شماره مالیاتی)، گواهی تبدیل ارز (دوویز آلئیم بلگسی)، عکس بیومتریک، گواهی تبدیل ارز (دوویز آلئیم بلگسی)، رسید انتقال وجه، بیمه داسک، وکالتنامه برای انتقال سند و دریافت راندوو است.

قیمت خانه در ترکیه سال 2024

به دلیل امکانات و شرایط اقتصادی نسبتاً پایداری که در ترکیه وجود دارد، سرمایه‌گذاران یا مهاجران بسیاری به دنبال خرید ملک در این کشور هستند. از این‌رو اولین سوالی که در ذهن این افراد شکل می‌گیرد قیمت خانه در ترکیه است. با وجود امکانات و شرایط مناسب زندگی در ترکیه قیمت ملک در شهرهای آن خیلی زیاد نیست. با این حال بهتر است برای اطلاعات دقیق‌تر از قیمت‌ها و مشاوره در خصوص خرید ملک، با مشاوران حقوقی الواپلای در تماس باشید. البته علاوه بر خرید ملک باید هزینه‌های جانبی زیر را نیز در نظر بگیرید:

هزینه نمایندگی املاک و مستغلات

%۳ از قیمت خرید ملک

سند و مالیات

۲ %مبلغ ملک (هم توسط فروشنده و هم خریداری باید پرداخت شود)

مرکز ثبت و اسناد جهت تایید مترجم

حدود ۷۰۰ لیر

مالیات معاملات انتقال

%۴٫۴  (معمولاً ۵۰/۵۰ بین خریدار و فروشنده است)

هزینه ثبت نام تاپو

125دلار آمریکا

هزینه اسناد رسمی

۳۷۵ دلار آمریکا

دفاتر ثبت اسناد رسمی

۱۵۰۰ لیر

بیمه DASK (با توجه به متر مربع ملک)

تقریبا ۷۳ دلار در سال (برای یک آپارتمان دو خوابه ۷۰ متر مربع)

جمع بندی

به طور کلی ترکیه یکی از 5 کشور برتر جهان بوده که به دلیل شرایط اقتصادی پایداری که دارد، مهاجران بسیاری از سراسر جهان را به خود جذب کرده است. به همین دلیل خرید و فروش ملک در این کشور به ویژه خرید ملک در  استانبول رونق و سود بسیاری دارد. در صورتی که به دنبال خرید خانه در ترکیه هستید لازم است نسبت به قوانین، مزایا و مزایای و معایب خرید ملک در ترکیه آگاهی کامل داشته باشید. در این مطلب سعی کردیم قوانین جدید خرید ملک در ترکیه 2024 را خدمت شما ارائه دهیم.

در صورت تمایل به خرید ملک در ترکیه پیشنهاد می‌کنیم از مشاوران حرفه‌ای و زبده مجموعه الواپلای کمک بگیرید. با مراجعه به نشانی اینترنتی aloapply.com می‌توانید درباره شرایط و قیمت‌های خرید خانه در ترکیه، با مشاوران الواپلای صحبت کنید و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید، تا با آگاهی بیشتری وارد پروسه خرید ملک شوید.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار