گوناگون

زمان واریز سود سهام عدالت به حساب سهامداران

زمان واریز سود سهام عدالت به حساب سهامداران

پس از شارژ حساب سهامداران در آذرماه ۱۴۰۲، دارندگان سهام عدالت منتظر واریز سود مرحله دوم هستند.

به گزارش اکونگار، در هفته پایانی آذرماه ۱۴۰۲ مرحله اول سود سهام عدالت به حساب سهامداران واریز شد.

سود سهام عدالت سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند‌‌ ۱۴۰۱ شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب سهامداران عدالت روز ۲۳آذر۱۴۰۲واریز شد و دولت به سهامداران وعده داد که مرحله دوم به زودی پرداخت می‌شود.

آیا انتقال سهام عدالت متوفی به وراث هزینه دارد؟

طبق اعلام شورای عالی بورس،  در مرحله نخست واریز سود سهام عدالت، دارندگان سبد سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی مبلغ ۶۸۱ هزار تومان، ۵۳۲ هزار تومانی مبلغ ۷۳۶ هزار تومان و سبد سهام یک میلیون تومانی یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان سود دریافت کرده‌اند. مبالغ ذکر شده به صورت علی الحساب بوده و سهامداران در مرحله دوم مابقی سود سهام عدالت را دریافت خواهند کرد.

شرط واریز مرحله دوم سود سهام عدالت چیست؟

بر اساس اعلام شورای عالی بورس، واریز مرحله دوم سود سهام عدالت منوط به تکمیل واریزی شرکت‌های سرمایه‌پذیر است و در این صورت تا پایان سال مرحله دوم سود سهام عدالت به حساب سهامداران واریز خواهد شد.

درحالی که هنوز زمان دقیقی برای واریز سود سهام عدالت از سوی هیچ نهاد رسمی اعلام نشده است، اما مجید عشقی رئیس سازمان بورس، محمد باغستانی مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه و مهدی حاجی‌وند دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت، زمان واریز سود سهام عدالت را «اواخر سال» اعلام کرده‌اند.

مرحله دوم سود سهام عدالت کی واریز می‌شود؟

اگر واریز سود سهام عدالت بر اساس روند سال‌های گذشته پیش رود باید دارندگان سهام عدالت در اواسط اسفندماه منتظر واریز مرحله دوم سود سهام عدالت باشند.

همچنین هنوز هیچ رقم دقیق و مشخصی در رابطه با میزان مرحله دوم سود سهام عدالت اعلام نشده است، اما اگر دولت بخواهد مسیر سال گذشته را در پیش بگیرد، سهامداران در مرحله دوم مبلغ ۱۰۰هزار تومان بیشتر نسبت به مرحله اول  سود دریافت خواهند کرد.

وراث غافلگیر می‌شوند؟

در کنار سود مرحله دوم که تمامی دارندگان سهام عدالت آن را دریافت می‌کنند، برخی از صاحبان سهام ممکن است در ماه آینده غافلگیر شوند، زیرا به تازگی اعلام شده است اگر فرآیند تقسیم سود سهام عدالت وراث حداکثر تا ۱۰ اسفند ماه به پایان برسد، سود سهام عدالت امسال و سال‌های گذشته متوفیان به حساب وراث پرداخت خواهد شد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار