گوناگون

پیش بینی بورس امروز ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

 پیش بینی بورس امروز 18 بهمن 1402

دیروز شاخص نوسان کوتاهی داشت اما افت معاملات و رشد خروج سرمایه از بازار دو سیگنال منفی برای معاملات امروز است.

به گزارش اکوایران، در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس هزار و 217 واحد ریزش کرد و به رقم 2 میلیون و 97 هزار و 255 واحد رسید. اما شاخص کل هم‌وزن 677 واحد بالا آمد و در رقم 738 هزار و 769 واحد ایستاد. شاخص کل فرابورس 47 واحد افت کرد و به رقم 25 هزار و 430 رسید. شاخص هم وزن فرابورس نیز افزایش 140 واحدی داشت و به سطح 136 هزار و 882 واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز سه‌‌شنبه، 41 درصد بازار رشد قیمت داشتند و قیمت سهام 59 درصد از نمادهای بازار افت کرد.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت سیمان داراب (ساراب)، شرکت سیمان هرمزگان (سهرمز) و شرکت سیمان اصفهان (سصفها) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان)، شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس (ثپردیس) و شرکت تولید و صادرات ریشمک (ریشمک) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای وایران (شرکت لیزینگ ایرانیان)، کساپا (شرکت سایپا شیشه) و لوتوس (شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت توسعه معادن کرومیت کاوندگان (کرومیت)، مجتمع بیمه میهن (میهن) و شرکت سرمایه گذارذی مسکن تهران (ثتران) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، 47 نماد صف خرید داشتند و 44 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 16 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 345 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 11 درصدی به 457 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

معامله‌گران در شرایطی به استقبال معاملات آخرین روز هفته می‌روند که دیروز دامنه ریزش شاخص کوتاه‌تر شد.

شاخص کل بورس تهران با پیشرانی نمادهای فملی، میدکو و فولاد هزار و 217 واحد معادل  0.06 درصد ریزش کرد و شاخص هم وزن با نرخ 0.09 درصد به مقدار 677 واحد رشد کرد.

دیروز برای سومین روز پول حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن 164 میلیارد تومان بود که نسبت به روز دوشنبه رشد 80 برابری داشت. نمادهای وامیر، کرومیت، دی، فولاد، وشهر، فملی، آسیاتک، خزامیا، خساپا و شگویا بیشترین خروج سرمایه بازار را داشتند.

دیروز ارزش معاملات خرد سهام تا محدوده 3 هزار میلیارد تومانی پایین آمد که کمترین رقم در 4 ماه اخیر است.

بدین ترتیب شاخص نوسان کوتاهی داشت اما افت معاملات و رشد خروج سرمایه از بازار دو سیگنال منفی برای معاملات امروز است.

 

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار