گوناگون

پیش بینی بورس امروز ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

 پیش بینی بورس امروز 15 بهمن 1402

روند نزولی بازار سهام پس از سه روز قطع شد، آیا روند جدیدی در بازار سهام آغاز شده است؟

به گزارش اکوایران، بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز یکشنبه می‌روند که روز شنبه شاخص‌های‌ بازار سهام رشد کردند. برای پیش بینی بورس امروز –یکشنبه 15 بهمن- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز شنبه شاخص کل 3 هزار و 812 واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن 4 هزار و 883 واحد صعود کرد. همچنین شاخص کل فرابورس  161 واحد بالا آمد و شاخص هم وزن فرابورس افزایش هزار و 614 واحدی داشت.

بیشترین افزایش قیمت

روز یکشنبه در بورس شرکت تامین ماسه ریخته گری (کماسه)، شرکت سرمایه گذاری سایپا (وساپا) و شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران (خموتور) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت زرین معدن آسیا (فزرین)، شرکت داروسازی تولید دارو (دتولید) و شرکت مواد اولیه دارویی البرز بالک (دبالک) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای وایران (شرکت لیزینگ ایرانیان)، تاپیکو (شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین) و ثشرق (شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال شرق) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب (ثغرب)، شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ) و شرکت توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات شنبه، 85 نماد صف خرید داشتند و 41 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 23 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 426 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 9 درصدی به 182 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

در اولین روز معاملاتی هفته، شاخص کل بورس تهران پس از سه روز رشد کرد. بعد از آن که شاخص در مجموع سه روز بیش از 20 هزار واحد ریزش کرد، دیروز 3 هزار واحد بالا آمد.

اما مهمتر آنکه شاخص هم وزن با نرخ بیشتری -0.67 درصد- رشد کرد و 63 درصد نمادهای معاملاتی بازار سبزپوش بودند. نمادهای فخوز، شپنا، خساپا و خودرو جلودار بازار دیروز بودند.

همچنین پس از سه روز، پول حقیقی به بازار وارد شد که رقم آن 84 میلیارد تومان بود. نمادهای سمگا، کرومیت، فنر، سیلام، خزامیا، ثجنوب، کالا، فولاد، ورنا، ونیرو و خودرو بیشترین ورود سرمایه حقیقی را داشتند.

اما دیروز ارزش معاملات خرد سهام با افت 3 درصدی به 4 هزار و 400 میلیارد تومان رسید. دیروز ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به روز چهارشنبه 23 درصد بیشتر بود.

بنابراین بازار جو مثبت و بهتری نسبت به روزهای پیشین پیدا کرد. به نظر می‌رسد با فروکش کردن ریسک تنش نظامی برای ایران، بازار سرمایه واکنش مثبتی به تحولات اخیر نشان داده است.

 

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار