گوناگون

سد جدید برای تامین آب استان تهران

سد جدید برای تامین آب استان تهران

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران بهره‌برداری از سد نم‌رود را با توجه به شرایط خشکسالی‌حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: پیشرفت فیزیکی بدنه این سد به ۹۹ درصد رسیده است.

تسنیم نوشت: بهزاد پارسا با بیان اینکه سد نم‌رود از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: همه توان شرکت آب منطقه‌ای تهران جهت تکمیل هرچه سریع‌تر آب سد به کار گرفته می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران پیشرفت فیزیکی بدنه سد را ۹۹ درصد عنوان کرد و گفت: فعالیت‌های مربوط به تکمیل تاسیسات جانبی و جاده‌های جایگزین به طول ۱۸ کیلومتر شامل جاده ارجمند ۶ کیلومتر، جاده سلمان ۷ کیلومتر و جاده دریابک ۵ کیلومتر در درست تکمیل است.

وی ادامه داد: جابه‌جایی روستای سله بن در قالب مبادله تفاهمنامه میان شرکت آب منطقه‌ای تهران و بنیاد مسکن و همراهی و همکاری مردم این روستا در دست اقدام است.

پارسا خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت بارش‌های کشور و استان تهران و خشکسالی‌، وجود این منابع می‌تواند در مدیریت منابع و مصارف و عبور از کم آبی نقش مهمی را ایفا کند.

این گزارش حاکی است سد نم‌رود بر روی رودخانه نم‌رود در ۱۸ کیلومتری شمال‌غرب شهرستان فیروزکوه به منظور تأمین بخشی از نیاز آب کشاورزی دشت‌های گرمسار، ایوانکی و چزکین، آب شرب و صنعت شهرستان گرمسار و توابع و همچنین نیاز آبی صنعت شهرستان فیروزکوه در حال احداث است.

 

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار