گوناگون

پیش‌بینی قیمت دلار برای فردا چهارشنبه ۲۷ دی

پیش‌بینی قیمت دلار برای فردا چهارشنبه ۲۷ دی

قیمت دلار در چهارمین روز هفته، تحت تاثیر حمله سپاه پاسداران به مقر موساد در اربیل عراق، مسیر افزایشی را در پیش گرفت. با این اقدام، ارزپاشی سیاست‌گذار برای تثبیت بازار ارز نقش بر آب شد. کارشناسان اقتصادی اثر چنین اخباری را کوتاه‌مدت می‌دانند.

قیمت دلار روز سه‌شنبه ۲۶ دی در حالی افزایش ۵۰۰ تومانی داشت که بانک مرکزی از ابتدای هفته با ارزپاشی و خبردرمانی سعی در کنترل قیمت‌ها در بازار ارز داشت. در آخرین معامله روز سه‌شنبه، اسکناس آمریکایی با قیمت ۵۲ هزار و ۷۵۰ تومان معامله شد.

نیمه شب دوشنبه اخبار مربوط به حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر موساد در اربیل عراق منجر به تکاپوی معاملات پشت خطی در بازار فردایی شد. در بازار ارز نیز اخبار سیاسی و تنش در منطقه مورد توجه بازیگران بازار ارز قرار گرفت و تقاضا را افزایشی کرد.

حمله موشکی دوشنبه شب، واکنش‌های گسترده‌ای در پی داشت. شماری از اعضای سنا و مجلس نمایندگان آمریکا معتقدند این حمله تکلیف احیای برجام را برای همیشه روشن می‌کند. آن‌ها گفته‌اند که جو بایدن باید به مماشات با ایران پایان دهد و از مذاکرات احیای توافق هسته‌ای خارج شود. با این وجود کارشناسان اقتصادی می‌گویند اخبار سیاسی ممکن است قیمت دلار را مقداری افزایش دهد، اما بایدن قطعا از توافق هسته‌ای خارج نمی‌شود.

برخی معامله‌گران در خصوص روند قیمت دلار در روز‌های باقیمانده از دی، می‌گویند که سیاست ارزپاشی بانک مرکزی تا برگزاری انتخابات دوام دارد و شاید در روز‌های آینده، این اسکناس ۵۳ هزار تومانی شود، اما ارزپاشی سیاست‌گذار دلار را به کانال ۵۲ هزار تومانی باز می‌گرداند.

روز سه‌شنبه قیمت دلار در بازار‌های همسایه نیز افزایشی شد. دلار سلیمانیه با رشد ۵۵۰ تومانی یک کانال پیشروی کرد و روی رقم ۵۳ هزار و ۲۵۰ تومانی ایستاد. دلار هرات با قیمت ۵۲ هزار و ۱۵۰ تومان معامله شد و افزایش ۳۰۰ تومانی داشت. درهم امارات با رشد ۱۰۰ تومانی با قیمت ۱۴ هزار ۵۵۰ تومان معامله شد.

 

منبع: صدآنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار