گوناگون

آپشن باورنکردنی خودروهای جدید بنز + عکس

آپشن باورنکردنی خودروهای جدید بنز + عکس

چرخش دَوَرانی یا ۳۶۰ درجه یکی از باورنکردنی‌ترین کارهایی است که یک خودروی الکتریکی می‌تواند انجام دهد. مرسدس بنز با چهار نمونه اولیه EQG در طول نمایشگاه CES لاس وگاس، چرخش‌های ۳۶۰ درجه هماهنگ انجام داد و منظره فوق‌العاده‌ای را ساخت.

به گزارش خبرآنلاین،  EQG می‌تواند به لطف استفاده از موتورهای الکتریکی برای به حرکت درآوردن هر چرخ، چرخش دَوَرانی را انجام دهد. با اعمال قدرت رو به جلو یا معکوس در هر چرخ، بسته به اینکه به کدام سمت خودرو نگاه می‌کنید. این به خودرو اجازه می‌دهد تا بر روی محور خود بچرخد.

در حالی که این یک شیرین کاری تبلیغاتی است، اما کاملاً چشمگیر است. رانندگان زمان بندی را به گونه‌ای تنظیم می‌کنند که به طور همزمان تقریباً در یک جهت می‌چرخند. کاربرد چرخش دورانی در دنیای واقعی یک سوال بزرگتر است. هنگامی که خارج از جاده هستید، اگر مسیر تنگ و دشوار باشد، یک چرخش چند درجه می‌تواند مفید باشد.

878366

 

مرسدس اولین خودروسازی نیست که این قابلیت را اجرا می‌کند؛ ریویان R۱T قبل از عرضه رسمی خود، این حرکت را آزمایش کرده بود، البته که این عملکرد را در مدل تولیدی قرار نداد. RJ Scaringe، مدیر عامل ریویان در سال ۲۰۲۳ گفت که دلیل حذف آن، تخریب بالقوه محیط زیست است.

 

تاکنون هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه مرسدس قصد دارد تصمیم مشابهی بگیرد و قابلیت چرخش دورانی را از EQG تولیدی حذف کند یا نه، وجود ندارد. نمایش عمومی این قابلیت مانند آنچه در لاس وگاس دیدیم، نشان می‌دهد که می‌تواند یک نقطه مفید بازاریابی برای این خودرو باشد.

878365

مرسدس کار زیادی برای پنهان کردن EQG انجام نداده است. خودروهای توسعه‌یافته از پوشش استتاری سبک استفاده می‌کنند که ظاهر خودرو را به خوبی پنهان نمی‌کند. این شرکت همچنین بیان می‌کند که این SUV از سیستم تعلیق جلو مستقل و محور عقب سفت و سخت استفاده می‌کند. این خودرو بر روی پلت فرم مخصوص خودروهای برقی سوار می‌شود و از پنل‌های کربنی کولار برای محافظت از اجزای پیشرانه استفاده می‌کند.

مشخصات پیشرانه در دسترس نیست. بر اساس گزارش‌ها، این چهار موتور الکتریکی بین ۶۰۰ تا ۶۷۰ اسب بخار قدرت دارند. یک بسته باتری لیتیوم یونی سفارشی برای ارائه برد بیشتر که احتمالاً بیش از ۴۸۲ کیلومتر است، در دسترس خواهد بود که برای یک SUV الکتریکی قدرتمند و جعبه‌ای شکل قابل توجه است.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار