گوناگون

سرانجام تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان مشخص شد

سرانجام تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان مشخص شد

همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان طبق آنچه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده است، عملی خواهد شد.

به گزارش پارسینه و به نقل از تیتر کوتاه؛ بر اساس منابع مصوب لایحه بودجه ۱۴۰۳ میانگین رشد حقوق کارکنان دولت و حقوق بازنشستگان در سال آینده  ۱۸ درصد خواهد بود.

همسان‌سازی و افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی مدت‌هاست که به نقل محافل تبدیل شده و بالا و پایین بسیاری را تا به امروز طی کرده است.

افزایش حقوق با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه از جمله خواسته‌های مهم بازنشستگان است که توجه ویژه مسئولان را می‌طلبد و در همین راستا هم چندی پیش نمایندگان مجلس با متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در طول اجرای برنامه هفتم موافقت کردند.

این در حالیست که مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی هم به تازگی در سخنانی درباره آخرین وضعیت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بیان کرده است: «از زمانی که موضوع همسان‌سازی و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان به میان آمده هر تعهدی که به موجب قانون بر دوش ما گذشته است انجام داده‌ایم و معتقدیم منابع متناسب‌سازی باید خارج از صندوق تأمین شود اما به تعهدات خود در قبال بازنشستگان عمل خواهیم کرد.»

به گفته میرهاشم موسوی، در حوزه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، موضوعاتی در پیشنهادات دولت مطرح شده و باید سهم مجلس نیز در این خصوص دیده شود تا بتوان تصمیم‌گیری کرد.

همچنین با اعلام مصوبات حقوقی و نفتیِ لایحۀ بودجه ۱۴۰۳، بر اساس منابع مصوب لایحه بودجه، میانگین رشد حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در سال آینده ۱۸ درصد خواهد بود.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار