گوناگون

بازگشت هوای آلوده به شهرهای بزرگ

بازگشت هوای آلوده به شهرهای بزرگ

پارسینه: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران و مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور از افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی از شنبه تا دوشنبه و افزایش محسوس دما در نوار شمالی کشور و خروج سامانه بارشی از کشور طی امروز خبر داد.

ایسنا نوشت: صادق ضیاییان، درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز جمعه (۲۴ آذر) در بخش‌هایی از مرکز، شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق، برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور ابرناکی، بارش باران، وزش باد، کاهش دما، در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی به‌تدریج اوایل شب از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود، افزود: شنبه (۲۵ آذر) در غالب نقاط کشور جوی نسبتا پایدار حاکم خواهد بود. یکشنبه (۲۶ آذر) در سواحل غربی دریای خزر و دوشنبه (۲۷ آذر) علاوه بر این نواحی در بخش‌هایی از شمال غرب کشور بارش رخ خواهد داد.

به گفته ضیاییان، روز سه‌شنبه (۲۸ آذر) نیز در سواحل دریای خزر، بخش‌هایی از شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می‌رود و طی روزهای شنبه تا دوشنبه در شهرهای صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان گفت: امروز در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل افزایش محسوس دما و دوشنبه در این نواحی کاهش محسوس دما رخ خواهد داد. جمعه و شنبه خلیج فارس و تنگه هرمز و روز یکشنبه نیز دریای عمان و شرق تنگه هرمز مواج هستند.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۲۵ آذرماه) صاف و در بعضی ساعت‌ها غبار محلی با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتی‌گراد و در ‌روز یکشنبه (۲۶ آذر) صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان بیان کرد: طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای ۲۶ و ۲۷ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۶- و ۸- درجه سانتی‌گراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار