گوناگون

شدیدترین ریزش قیمت بیت‌کوین در ۴ ماه اخیر

شدیدترین ریزش قیمت بیت‌کوین در ۴ ماه اخیر

پارسینه: بیت‌کوین در 20 آذر با شدیدترین کاهش روزانه ارزش خود مواجه و بیش از 3 هزار دلار از قیمتش کاسته شد.

به گزارش اکوایران، بیت‌کوین طی روز دوشنبه (20 آذر) شاهد شدیدترین سقوط خود طی چهار ماه اخیر بود. بزرگترین رمزارز جهان طی این روز با افت قیمت 7/5 درصدی مواجه شد که بیشترین کاهش روزانه قیمت این ارز دیجیتال از 18 آگوست (27 مرداد) محسوب می‌شود.

به نوشته بلومبرگ، با این حال بیت‌کوین توانست کمی از این افت قیمت را جبران کند و میزان کاهش ارزش خود را به 4/6 درصد برساند. با کمتر شدن افت قیمت، بیت‌کوین در ساعت 9:57 صبح دوشنبه به وقت نیویورک 41 هزار و 878 دلار معامله شد.

به غیر از بیت‌کوین، اغلب ارزهای دیجیتال اصلی در بازار با کاهش ارزش همراه شدند و 100 ارز دیجیتال برتر در بازار کریپتو بیشترین کاهش قیمت خود از 14 نوامبر (23 آبان) را تجربه کردند.

آمارها نشان می‌دهد حدود 405 میلیون دلار موقعیت‌های معاملاتی کریپتو که بر روی قیمت‌های بالاتر شرط‌بندی شده بودند، در 20 آذر منحل شدند که بالاترین آمار از اواسط سپتامبر محسوب می‌شود.

بیت‌‎کوین در سال جاری میلادی به دلیل گمانه‌زنی‌ها درباره تأیید صندوق‌های قابل معامله این رمزارز که باعث می‌شود سرمایه‌گذاری مستقیم در آن با افزایش قابل توجهی همراه شود، به شکل چشمگیری با افزایش ارزش روبه‌رو شده است. همچنین قوت گرفتن احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال 2024، دلیل دیگر افزایش قیمت این ارز دیجیتال بوده است. بیت‌کوین در سال جاری میلادی بیش از 150 درصد به قیمت خود افزوده است.

پیام بانک مرکزی آمریکا در جلسه آتی خود که طی چند روز آینده برگزار می‌شود و چگونگی سیاست این بانک درباره نرخ بهره، می‌تواند قیمت بیت‌کوین را با تغییر قابل توجهی همراه کند. اگر لحن فدرال رزرو به گونه‌ای باشد که نشان دهد نرخ بهره در اوایل سال 2024 کاهش خواهد یافت، بیت‌کوین می‌تواند بار دیگر شانس خود را برای عبور از مرز 45 هزار دلار که چندی پیش موفق به گذر از آن شده بود، امتحان کند.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز دوشنبه (20 آذر) از 40 هزار و 504 دلار تا 43 هزار و 806 دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت 11 شب به وقت ایران، بیش از 40 هزار و 500 دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن بیش از 3 هزار و 200 دلار کاهش یافته است. حجم معاملات بیت‌کوین طی 24 ساعت اخیر 36/28 میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته حدود 3 درصد کاهش یافته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از 2 هزار و 164 دلار تا 2 هزار و 355 دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت 11 شب به وقت ایران، بیش از 2 هزار و 160 دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود 200 دلار کاهش یافته است. حجم معاملات اتریوم طی 24 ساعت اخیر 16/66 میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته، 2 درصد کاهش یافته است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار