گوناگون

عقب‌نشینی قیمت سکه به این عامل وابسته بود

عقب‌نشینی قیمت سکه به این عامل وابسته بود

پارسینه: فعالان اقتصادی معتقدند حمایت ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای سکه مهم است و درصورتی‌که این حمایت از دست برود احتمال عقب‌نشینی تا پله دوم کانال ۲۹ میلیون تومان وجود دارد.

به گزارش پارسینه و به نقل از سایت طلا، بازار جهانی طلا روز گشته شاهد فراز و فرود قیمت اونس طلا بود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت طلای جهانی در ساعات نخست از هفته معاملاتی جدید با رشد ۵.۶ واحد درصدی نسبت به روزهای پیشین از کانال ۲۱۰۰ دلاری عبور کرد و با رسیدن به قیمت ۲۱۴۶ دلار بالاترین رکورد قیمت تاریخی خود را ثبت کرد. البته باید گفت که روند صعودی این دارایی ادامه‌دار نبود و پس از ساعاتی به زیر ۲۱۰۰ دلار نزول کرد و با افت چشمگیر تا ۲۰۲۷ دلار ریخت.
تحلیلگران اقتصادی رکوردشکنی طلا را به اظهارات روز جمعه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو نسبت دادند. معامله‌گران سخنان پاول را زمینه‌ساز چرخش به سمت کاهش نرخ بهره و افت شاخص دلار و بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا تفسیر کردند.
قیمت سکه هم که تحت تاثیر شوک روانی افزایش قیمت طلا آرایش صعودی به خود گرفته بود با عقبگرد قیمت طلا نزولی شد. طبق ادعای معامله‌گران قیمت سکه امامی دیروز تقریباً ۱۵۰ هزار تومان گران‌تر از روز قبل معامله شد و به ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید. اما عصر دیروز با ریزش قیمت طلا، نرخ سکه هم اصلاح شد و با ۲۹ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله شد که نسبت به یک شنبه رنج بود. در معاملات پشت خطی هم قیمت سکه به عقب‌نشینی خود ادامه داد و تا نیمه کانال ۲۹ میلیون تومان پایین آمد.
از نظر معامله‌گران فنی تا قیمت طلای آبشده بالای ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان نرود، می‌تواند الگوی کاپ کوچک تشکیل بدهد و تا ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پایین بیاید. حمایت مهم آبشده فعلا ۱۰ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان است.
در شرایط فعلی فعالان بازار باور دارند در صورت تداوم ریزش قیمت طلا احتمال تداوم عقب‌نشینی سکه وجود دارد. فعالان اقتصادی معتقدند حمایت ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای سکه مهم است و درصورتی‌که این حمایت از دست برود احتمال عقب‌نشینی تا پله دوم کانال ۲۹ میلیون تومان وجود دارد. از سوی دیگر سکه در حال حاضر مرز مقاومتی ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را پیش‌روی خود دارد که اگر به آن برسد در مرحله بعد برای فتح کانال ۳۰ میلیون تومان تلاش خواهد کرد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار