گوناگون

 ترک اجلاس تغییر اقلیم در امارات توسط هیات ایرانی

 ترک اجلاس تغییر اقلیم در امارات توسط هیات ایرانی

پارسینه: هیات ایرانی به ریاست وزیر نیرو لحظاتی پیش در اعتراض به حضور مقامات صهیونیست اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل در امارات را ترک کرد.

فارس نوشت: علی اکبر محرابیان وزیر نیرو هنگام ترک امارات به عنوان میزبان اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل گفت: ایران حضور سیاسی و جانبدارانه رژیم صهیونیستی و پیگیری اهداف بی‌ربط در اجلاس تغییرات اقلیم سازمان ملل را مغایر با اهداف این کنفرانس می‌داند و در اعتراض به آن، محل کنفرانس را ترک می‌کند.

ساعاتی پیش گاردین، دیدار اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم اسرائیل با رئیس امارات محمد بن زاید آل نهیان را رسانه‌ای کرده و از ارائه درخواست‌هایی از سوی طرف اسرائیلی به امارات پرده برداشت. از طرفی جروزالم پست نیز هدف سفر رئیس رژیم صهیونیستی به امارات در پوشش اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل را استفاده از فضای دیپلماتیک موجود در اجلاس آب و هوایی امارات برای تقویت موضع تل‌آویو در جنگ و آزادی اسیران اسرائیلی گزارش کرده بود.

پیشتر با مطرح شدن حضور رژیم صهیونیستی در اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور که بنا بود، در این اجلاس شرکت کند، سفر خود را لغو کرد و هم اکنون نیز هیئت ایرانی در اعتراض به حضور رژیم صهیونیستی بدون توجه به حجم جنایات در غزه در اجلاس شرکت نمی‌کنند.

همزمان با حضور رئیس رژیم صهیونیستی در امارات برای شرکت در اجلاس تغییر اقلیم و دیدار با مقامات اماراتی، موج جدید از حملات صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین در نوار غزه آغاز شده و جنایات تل‌آویو از سر گرفته شد.

ارسال نظر

 • سعید

  متاسفانه با تعریف از خود در داخل کشور و خود شیفتگی غیر قابل قبول این پندار پیش آمده که اگر نباشیم امور دنیا متوقف و یکسره تعطیل خواهد شد با گذر از اوهام و تعامل متناسب و اینکه باور کنیم تمام مخلوقات عالم فارغ از دین و باور مشترکات زیادی دارند که با همفکری و مشارکت قابل انجام است از قفس دگمی که برای خود ساخته ایم رها خواهیم شد

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار