گوناگون

آغاز عملیات اجرایی مجتمع تجاری، اداری و تفریحی بیمه ملت در کیش

آغاز عملیات اجرایی مجتمع تجاری، اداری و تفریحی بیمه ملت در کیش

پارسینه: عملیات اجرایی مجتمع تجاری، اداری و تفریحی بیمه ملت در جزیره کیش با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور، رییس کل و اعضای هیات عامل بیمه مرکزی و مدیران عامل شرکت‌های بیمه کشور آغاز شد.

به گزارش پارسینه به نقل از روابط عمومی بیمه ملت، حجت‌الله عبدالملکی، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور در این مراسم به شرکت‌های بیمه پیشنهاد داد که برای سرمایه‌گذاری به سراغ پروژه‌های موجود در مناطق آزاد بروند.

وی خاطرنشان کرد: جای خوشحالی دارد، پروژه‌ای که چندین سال در جزیره کیش متوقف بوده، مجددا راه‌اندازی شده و می‌تواند نمونه موفق برای سرمایه‌گذاری در این جزیره باشد. بناست کار اجرایی این پروژه به سرعت پیش رفته و در مدت زمان مقرر به بهره‌برداری برسد. بنابراین پیشاپیش بابت عزمی که برای پیشبرد کار وجود دارد، تشکر می‌کنم.

شرکت‌های بیمه در مناطق آزاد سرمایه‌گذاری کنند

عبدالملکی با اشاره به این نکته که شرکت‌های بیمه به سرمایه‌گذاریهاي بلند مدت نیاز دارند، افزود: سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برای شرکت‌های بیمه باشد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی کشور در ادامه گفت: در حال حاضر ۸۵۰ پروژه در مناطق آزاد وجود دارد که تا مرحله صدور مجوز پیش رفته است. از شرکت‌های بیمه دعوت می‌کنم تامین مالی بخشی از این پروژه‌ها را بر عهده بگیرند.

وی افزود: زمین، آب، برق و گاز برای همه پروژه‌ها مهیا شده و در مواردی که نیاز به بررسی دارد، مدارک مورد نیاز جهت مطالعه برای علاقمندان به سرمایه‌گذاری موجود بوده و پروژه‌ها آماده اجراست.

عبدالملکی تاکید کرد: به شرکت‌های بیمه پیشنهاد می‌کنیم که سرمایه‌گذاری پروژه‌های موجود در مناطق آزاد را در اولویت‌های خود بگنجانند. وی با اشاره به اهمیت پروژه کامتینای بیمه ملت در رونق گردشگری، ایجاد اشتغال و تولید ثروت در جزیره کیش، گفت: امیدواریم مراحل اجرایی این پروژه به خوبی پیش برود و با توكل بر خدا شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

کامتینا نقطه عطفی برای تقویت بنیه مالی بیمه ملت

علیرضا یزدان دوست، مدیرعامل شرکت بیمه ملت در جریان آغاز عملیات اجرایی مجتمع تجاری، اداری و تفریحی این شرکت در جزیره کیش، گفت: زمینی که امروز کار اجرایی پروژه کامتینا در آن آغاز شده، از سال 1389 تا 1401 عملا بدون اقدامي موثر باقي مانده بود. اما از شهریور سال گذشته و با تغییر تیم مدیریت بیمه ملت و در سايه‌ي همدلي موجود در هيات مديره شركت، موفق شدیم هم فرایند اخذ پروانه را طي كنيم و هم فرايند خاك‌برداري و تسطيح زمين مورد اشاره را در مدت زمان كوتاه به انجام رسانديم و از امروز بتن ریزی نيز آغاز شده و تا کمتر از ٤ هفته آینده بتن ریزی پی فونداسيون هم به پایان خواهد رسید.

وی خاطر نشان کرد: سرمایه گذاری بیمه ملت در پروژه کامتینا که یک پروژه اداری، تجاری و تفریحی است، می تواند نقطه عطفی برای سرمایه‌گذاری و تقویت بنیه مالی شرکت باشد. ضمن اینکه این پروژه عظیم می‌تواند تاثیر مثبتی بر نماد بیمه ملت در بازار سرمایه و خلق ثروت برای سهامداران شرکت داشته باشد.

بهره برداری از کامتینا تا ۴ سال آینده

یزدان دوست با اعلام این مطلب که این پروژه در زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع در میدان سنایی جزیره کیش و در مجاورت اسکله جدید کیش قرار دارد، افزود: این پروژه در مساحتی نزدیک به 76 هزار متر مربع در سه بخش تجاری، اداری و تفریحی احداث خواهد شد که شامل یک و نیم طبقه تجاری و 8 طبقه اداری است. فضای اقامتی، تفریحی و گردشگری پروژه هم در 4 طبقه است که در 4 سال آینده به بهره برداری کامل خواهد رسید و گامی بزرگ برای ایجاد اشتغال و رونق گردشگری در کیش برداشته می‌شود.

مدیرعامل بیمه ملت همچنین گفت: مصمم هستیم در موعدی که سازمان منطقه آزاد مقرر کرده، فرایند ساخت و راه اندازی این پروژه به بهترین شکل ممکن انجام شود تا بتوانیم شاهد بهره‌برداری و به نتیجه رسیدن تلاش‌ها باشیم و همه بتوانند از پتانسیل ایجاد شده نهایت استفاده را ببرند.

در انتهای این مراسم كلنگ احداث پروژه توسط عبدالملكي مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور و استاد هاشمي رئیس کل بیمه مرکزی به زمین زده شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار