گوناگون

مواد اولیه صنعت کشور ۷۰ درصد افزایش داشته است!

مواد اولیه صنعت کشور ۷۰ درصد افزایش داشته است!

پارسینه: معاون وزیر صمت از افزایش ۷۰ درصدی مواد اولیه صنعت کشور خبر داد.

برادران، معاون وزیر صمت گفت:در سند چشم انداز کشور رشد اقتصادی کشور ۸ درصد محاسبه شده است، علی رغم افزایش جمعیت میزان رشد اقتصادی کشور ثابت گزارش شده است.

او گفت: در سال گذشته رشد بالای ۴درصد را داشته ایم،در فصل بهار ۶.۲ دهم رشد اقتصادی داشته ایم که نسبت به هدف عقب هستیم.

برادران گفت: در دو سال اخیر این مقدار به ۳.۳ دهم درصد و در سال ۱۴۰۱ بر اساس اطلاعات مرکز آمار به ۷.۷ دهم درصد افزایش پیدا کرده است.

معاون وزیر صمت با اشاره به رشد اقتصادی بیش از ۱۵ درصدی حوزه صنعت در استان سمنان، نتیجه این رشد اقتصادی را رسیدن نرخ بیکاری به کمتر از ۶ درصد و تامین نیروی کار به عنوان دغدغه اول استان در این حوزه برشمرد و گفت: باید از هر روشی برای تامین نیروی کار و جلوگیری از ایجاد مشکل در این زمینه، تلاش کرد.

برادران با اشاره به رشد ۱۷ درصدی تولید صنعت نساجی و صنایع وابسته براساس آمار بانک مرکزی در سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت: در ۶ ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۶ درصد رشد در صنعت نساجی را شاهد بودیم.

برادران گفت: ما در حوزه های مختلف ۲.۳ دهم رشد در صنعت نساجی و همچنین الیاف هم رشد ۷۹ درصد نسبت به مدت مشابه داشته ایم همچنین در بخش لوازم خانگی رشد ۱۶ درصد، لباسشویی ۶۷ درصد کولر گازی ۲۱ درصد رشد داشته ایم.

او گفت: در حوزه کاغذ تحریر از ۷۹ درصد رشد را نسبت به سال گذشته ثبت رسید در حوزه صنایع غذایی هم رشد ۹.۹ دهم رشد داسته ایم.

او گفت: واردات ماشین آلات صنایع نساجی رشد خوبی نسبت به سال گذشته داشته ایم،ما به جز حوزه دارو که افت داشته ایم بقیه حوزها رشد خوبی داشته ایم

معاون وزیر صمت گفت: پیش از این ۵۵ درصد محصولات از مواد اولیه داخلی تولید می‌شد که امروز این میزان به ۷۰ درصد رسیده است به خصوص در زیره کفش و پلی اورتان که در ۲ سال گذشته وارد کننده بوده ایم نه تنها تامین کننده نیاز داخل هستیم بلکه صادرکننده هم هستیم، همچنین در زمینه چسب و چرم مصنوعی در همین نمایشگاه تنوع و محصولات جدید به چشم می‌خورد.

او گفت: مجموع پتروشیمی ایران،افرادی هستند با نگاه حمایت از تولید داخل هستند به طوری که مکانیزم سازوکار و رشد صنعت پتروشیمی ها افزایش یافته است.

معاون وزیر صمت گفت: وقتی ما دنبال رشد تولید هستیم قطعا باید مقدمات آن را مهیا کنیم، شاید یکی از مهم‌ترین مقدمات این است که ما مواد اولیه در اختیار تولید کننده بگذاریم، چون رشدی که تا الان محقق شده بسیاری از آن سرمایه گذاری جدید است.

او در خصوص تولید پنبه گفت:۶۰ درصد پنبه مورد نیاز کشور از خارج و ۴۰ درصد در داخل تامین می شود این هم به دلیل شرایط کشت و آب و هوایی است.

برادران با اشاره به صادرات ۹۲ میلیون دلاری محصولات سلولزی در سال گذشته، گفت: این عدد نسبت به سال گذشته ۶۷ درصد رشد داشته است که عدد قابل توجهی است

معاون وزیر صمت به توانمندی بهره مندی از ماشین آلات داخلی در بسیاری از صنایع اشاره کرد و گفت: در ماشین آلات داخلی شاهد رشد چشمگیری بوده ایم.

برادران به روند بازسازی ماشین آلات صنعت نساجی اشاره کرد و گفت: این فرآیند با قوت در دست انجام است.

او گفت: همچنین دوهزار ۹۵۴ واحد غیر فعال و نیمه فعال از ابتدای دولت سیزدهم به فعالیت برگشته است ،ابتدای دولت کسری لوازم‌خانگی را داشتیم ولی رشد تولید و تنوع و ضمانت کالا را دارا هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار