گوناگون

تعویق تصویب ETFهای مبتنی بر بیتکوین از سوی کمیسیون بورس آمریکا

تعویق تصویب ETFهای مبتنی بر بیتکوین از سوی کمیسیون بورس آمریکا

پارسینه: کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای سومین بار تصمیم گیری درباره تایید اولین صندوق سرمایه گذاری بیت کوین (ئی. تی. اف) را به تاخیر انداخت. ­

به گزارش پارسینه به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سایت فورکاست: ­کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) مجدداً تصمیم گیری را در مورد تأیید اولین ETF آمریکا در مورد دو شرکت ۲۱Shares و مدیریت سرمایه گذاری ARK کتی وود به تعویق انداخت.
در بیانیه SEC آمده است: "کمیسیون تشخیص می‌دهد که مناسب است دوره طولانی‌تری را برای صدور دستوری برای تأیید یا رد تغییر قانون پیشنهادی تعیین کند تا زمان کافی برای بررسی تغییر قانون پیشنهادی و مسائل مطرح شده در اختیار داشته باشد. "­
هفت شرکت ­BlackRock، WisdomTree، Invesco Galaxy، Wise Origin، VanEck، Bitwise و Valkyrie Digital Assets برنامه‌های ETF را در رجیستر فدرال در ۲۸ تیرماه منتشر کردند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا قرار بود تا ۱۳ شهریور در مورد هر هفت برنامه تصمیم بگیرد. با این حال، تنظیم مقررات ۴۵ روز به تعویق افتاد به این معنی که هفت شرکت اکنون باید تا اواسط اکتبر (۲۳ مهرماه) برای تصمیم گیری منتظر بمانند.
­به گفته کارشناسان، یکی از دلایل رکود در بازار رمز ارزها، تعلل کمیسیون بورس آمریکا در تایید شرکت‌های داوطلب تشکیل صندوق سرمایه گذاری بر مبنای بیت کوین است.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار