گوناگون

توسعه میدان های نفت و گاز ایران از زبان مدیرعامل شرکت ملی نفت

توسعه میدان های نفت و گاز ایران از زبان مدیرعامل شرکت ملی نفت

پارسینه: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه هم‌اکنون جنگ نظامی را پشت سر گذاشته‌ایم، گفت: ما افزون بر جنگ هشت ساله، جنگ نرم و اقتصادی را نیز داشتیم که همکارانمان در این شرکت در خارک ماندند تا یک روز صادرات نفت ایران قطع نشود.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا؛ محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت امروز در آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: امروز هرچه داریم از آموزه‌های هشت سال دفاع مقدس است. زمانی که جنگ تحمیلی آغاز شد و ما وارد دفاع مقدس شدیم، نهال نوشکفته‌ای بودیم که دشمنان فکر می‌کردند به‌راحتی می‌توانند ما را تهدید کنند و از پا دربیاورند. آن‌ها دچار اشتباه محاسباتی شدند و نمی‌دانستند این انقلاب خدایی است و زمانی متوجه شدند که امکان فرار وجود نداشت و باید می‌ماندند تا سرکوب و پشیمان شوند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: حافظه تاریخی مردم ایران ارزشمند و قوی است و ذهن تحلیلگر آن‌ها ذهنی پویاست و خوب درک می‌کنند و می‌دانند همه موفقیت‌هایی که اکنون شاهد آن هستیم از آموزه‌های هشت سال دفاع مقدس است.

خجسته‌مهر با بیان اینکه آنان که رفتند بزرگی و عزت را برای مردم ایران به ارمغان آوردند، افزود: اگر امروز هستیم و حرفی برای گفتن داریم به برکت خون شهداست.

وی افزود در زمان جنگ پالایشگاه آبادان زیر بمباران بود، اما هرگز تعطیل نشد، همچنین بیش از ۵۰ درصد توسعه میدان‌های نفتی و توسعه همه میدان‌های گازی نیز پس از انقلاب اسلامی بوده است.

طیق اعلام وزارت نفت، با اشاره به اینکه امروز در همه زمینه‌های اقتصادی، نظامی، سیاسی و اجتماعی حرفی برای گفتن داریم، تصریح کرد: این اقتدار و قدرت به‌دلیل سختی‌هایی است که در گذشته به‌ویژه در هشت سال دفاع مقدس گذراندیم.

خجسته‌مهر با اشاره به اینکه از اول انقلاب اسلامی تاکنون حدود ۶۰، ۷۰ میلیارد بشکه نفت خام تولید کرده‌ایم، گفت: هر زمان که بر تحریم غلبه کردیم به پشتوانه اداره و مدیریت هشت سال دفاع مقدس بود و مانند ساخت موشک می‌توانیم در این صنعت تجهیزات موردنیاز خود را بسازیم.

وی با بیان اینکه تولید نفت و گاز از شاخص‌های مؤثر بر رشد اقتصادی است، افزود: رشد تولید در حوزه اقتصادی مهم‌ترین کاری است که باید در کشور انجام شود، همان‌طور که رهبر معظم انقلاب نیز امسال را سال رشد تولید نامگذاری کردند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه بانک مرکزی سهم نفت و گاز را در رشد اقتصادی ۱۶.۴ اعلام کرده است، اظهار کرد: این موضوع در شرایط یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی محقق شده که بیانگر اقتداری اقتصادی برای ایران است.

خجسته‌مهر گفت: در ابتدای نیمه دوم سال ۱۴۰۰ تولید نفت خام ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار بشکه در روز بود که هم‌اکنون به ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسیده و این یعنی بیش از ۴۰ درصد رشد داشته که با تلاش رزمندگان جبهه و جهاد اقتصادی جمهوری اسلامی به‌دست آمده است.

اجرای ۵۰ میلیارد دلار پروژه مهم و اولویت‌دار در شرکت ملی نفت ایران

وی افزود: هم‌اکنون ۵۰ میلیارد دلار پروژه مهم و اولویت‌دار در شرکت ملی نفت ایران در حال اجراست و روزانه بیش از یک میلیارد مترمکعب گاز تولید می‌کنیم که هم رشد اقتصادی است و هم برای مردم رفاه می‌آورد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: اگر دیروز رزمندگان برای آرمان‌های انقلاب اسلامی، امنیت و آرامش مردم ایران می‌جنگیدند، امروز رشد اقتصاد را برای بالا بردن شاخص رفاه، آرامش و امنیت مردم می‌خواهیم.

خجسته‌مهر با اشاره به اینکه وظیفه شرکت ملی نفت ایران در بخش بالادستی تولید ثروت و در بخش پایین‌دستی ایجاد ارزش افزوده است، گفت: جبهه اقتصادی، جبهه‌ای دائمی و بزرگ است که ما برای این همه جهاد و ایثار وقتی کشور به شکوفایی اقتصادی نیاز دارد افتخار می‌کنیم.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که خرمشهر‌ها در پیش داریم، گفت: توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی یک خرمشهر از نظر اقتصادی است. با غلبه بر چالش ۲۰ سال حضور نداشتن خارجی‌ها، همان‌طور که خاکریز‌های جنگ را فتح کردیم، امروز در جبهه اقتصادی نیز خاکریز طرح توسعه فاز ۱۱ فتح شد.

وی در پایان اظهار کرد: ما توانستیم پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی را به بهره‌برداری برسانیم و در این مدت فقط در بخش بالادستی بیش از ۴ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کردیم که از شاخص‌های بسیار ارزشمند است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار