گوناگون

افزایش ۳۳.۵ درصد تاخیرهای پروازی ایران ایر طی یکسال

افزایش ۳۳.۵ درصد تاخیرهای پروازی ایران ایر طی یکسال

پارسینه: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران‌ایر) رکوردار تاخیرات پروازی است و این شرکت طی یکسال منتهی به تیر ۱۴۰۲ تاخیرها را ۳۳.۵ درصد افزایش داده است.

به گزارش برنا، تاخیر 17 ساعته پرواز استانبول-تهران هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) جدیدترین نمونه از تاخیرهای عجیب حمل‌ونقل هوایی کشور است.

مطابق آخرین آمار منتشر شده شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در تیرماه امسال و در بخش تاخیرهای پروازی شرکت‌های هواپیمایی اروان، معراج و کیش ایر با 67، 58 و 49 درصد بیشترین تاخیر را داشته‌اند.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با 164 دقیقه ( حدود 3 ساعت) در صدر متوسط زمان تاخیر پروازهای تاخیردار قرار دارد. پس از این شرکت، کیش ایر با 151 دقیقه قرار گرفته است.

هواپیمایی معراج، کارون و ایرتور نیز به ترتیب با 122 دقیقه، 121 و 120 دقیقه در رده‌های بعدی بیشترین متوسط تاخیر پروازهای تاخیردار قرار دارند.

در بخش میزان تاخیر پروازهای خروجی تاخیردار 30 دقیقه و بیشتر نیز ایران‌ایر با فاصله زیاد از سایر شرکت‌های هواپیمایی پیش افتاده است.

در تیرماه امسال میزان این تاخیرها برای ایران‌ایر 96 هزار و 207 دقیقه بود . بعد از این شرکت، کیش ایر با 54 هزار و 671 دقیقه و کارون با 46 هزار و 914 قرار دارند.

در بخش پروازهای ابطالی تیرماه نیز هواپیمایی زاگرس با 75 درصد پرواز در صدر قرار دارد. معراج با 69 درصد، آساجت با 62 درصد، کیش ایر با 60 درصد و قشم‌ایر نیز با 60 درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار