گوناگون

قیمت دلار ۴ مهر ۱۴۰۲

قیمت دلار ۴ مهر ۱۴۰۲

پارسینه: قیمت دلار روز گذشته نوسان افزایشی داشت و سیگنال‌های سیاسی نتوانست روند خاصی به بازار ارز بدهد. معامله‌گران تنها اخبار مربوط به رفع تحریم‌ها را در روند‌دهی به قیمت دلار موثر می‌دانند.

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت دلار دیروز با رقم ۴۹ هزار و ۴۵۰ تا ۵۰۰ تومان معامله شد. اخبار مربوط به پیشروی توافق میان ایران و آمریکا که از سوی علی باقری، معاون سیاسی وزارت امور خارجه و رئیس تیم مذاکره‌کننده ایران به بازار ارز مخابره شد، با وجود اینکه تکذیب شد اما معامله‌گران این بازار را متقاعد کرد که اخباری پشت پرده در جریان است.

کارشناسان اقتصادی معتقدند قیمت دلار با تصمیم سیاست‌گذار کاهش داشته است و غیر از سرکوب این اسکناس هیچ کاری از دست دولت برنمی‌آید. آنها دلیل این موضوع را تورم ۵۰ درصدی که روی تمام کالاها و خدمات اثر افزایشی گذاشته می‌دانند و به دلار به مثابه کالا نگاه می‌کنند.

قیمت نرخ‌های مختلف

روز دوشنبه سوم مهر در سایت بازار متشکل ارزی اسکناس دلار با قیمت ۴۱ هزار و ۱۸۱ تومان عرضه شد. دلار حواله نیز با رقم ۳۷ هزار و ۴۳۷ تومان عرضه شد. همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

روز گذشته اسکناس یورو با رقم ۵۲ هزار و ۳۴۵ تومان معامله شد و کاهش ۲۰۰ تومانی داشت. قیمت اسکناس یورو در سایت بازار متشکل ارزی با رقم ۴۳ هزار و ۸۵۵ تومان و یوروی حواله با رقم ۳۹ هزار و ۸۶۸ تومان عرضه شدند.

دیروز سوم مهر درهم امارات با رقم ۱۳ هزار و ۵۹۰ تومان معامله شد و کاهش ۱۰ تومانی داشت. در سایت بازار متشکل ارزی قیمت حواله درهم با رقم ۱۰ هزار و ۱۹۴ تومان مبادله شد و کاهش یک تومانی داشت. اسکناس درهم نیز با همین مقدار کاهش با رقم ۱۱ هزار و ۲۱۳ تومان عرضه شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار