گوناگون

شرکت علی بابا برای همیشه تجزیه شد+ جزئیات

شرکت علی بابا برای همیشه تجزیه شد+ جزئیات

پارسینه: شرکت Alibaba در بیانیه‌ای اعلام کرد که کسب‌وکارهای مختلف خود را تجزیه می‌کند و از آن سو دولت چین هم فشارها را کمتر خواهد کرد.

شرکت چینی Alibaba اعلام کرد که به‌زودی امپراتوری بزرگ خود را به شش گروه کسب‌وکاری کوچک‌تر تجزیه می‌کند. هر کسب‌وکار برای خودش به‌دنبال جذب سرمایه یا عرضه اولیه سهام خواهد رفت. این خبر در شرایطی اعلام شده است که «جک ما»، بنیان‌گذار این شرکت دیروز بالاخره پس از مدت‌ها به چین بازگشت.

به‌گزارش رویترز، دولت چین سرانجام قرار است فشارها علیه Alibaba را کاهش دهد و از آن طرف این غول فناوری هم تغییرات بزرگی را در امپراتوری خود ایجاد خواهد کرد. در بیانیه این شرکت گفته شده است که این تغییر بزرگ‌ترین تغییر ساختاری تاریخ 24 ساله آن‌هاست و موجب شکل‌گیری شش کسب‌وکار مستقل خواهد شد.

این کسب‌وکارها شامل گروه خدمات ابری، گروه خدمات محلی، گروه فروشگاه‌های دیجیتال جهانی، گروه رسانه‌های دیجیتالی و سرگرمی، گروه Taobao Tmall Commerce و گروه Cainiao Smart Logistics خواهد بود. «دنیل ژانگ»، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل Alibaba در نامه‌ای به کارمندان خود درباره این تصمیم گفت: «مقصود اصلی و هدف مبنایی ما از این تغییر افزایش چالاکی و سرعت پاسخ‌گویی و کاهش زنجیره‌های تصمیم‌گیری سازمانی بود.»

Alibaba به‌عنوان یک هولدینگ به کار خود ادامه می‌دهد

او می‌گوید هر گروه از این کسب‌وکارها باید فعالانه به مدیریت تغییرات پرسرعت بازار بپردازد و تمامی کارمندان Alibaba باید دوباره ذهنیت کارآفرینی پیدا کنند. ژانگ همچنان مسئولیت‌های خود را برعهده خواهد داشت و گروه Alibaba هم با یک مدل هولدینگ مدیریتی به کار خود ادامه می‌دهد. آقای ژنگ همچنین مدیرعامل گروه خدمات ابری خواهد بود.

سایر گروه‌ها به استثنا گروه Taobao Tmall Commerce که همچنان در تملک کامل Alibaba باقی می‌ماند، مدیرعامل و هیئت مدیره مخصوص خود را خواهند داشت و می‌توانند به جذب سرمایه خارجی یا عرضه اولیه سهام خود بپردازند.

ژانگ می‌گوید گروه Alibaba بخشی از بدنه سازمانی خود را سبک‌تر خواهد کرد، اما فعلاً جزئیاتی پیرامون تعدیل نیروی احتمالی اعلام نشده است.

روز گذشته به‌دنبال بازگشت جک ما به چین پس از حدود یک سال دوری از این کشور، قیمت سهام Alibaba بالا رفت و این رشد امروز هم ادامه پیدا کرد./دیجیاتو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار