گوناگون

اسکناس جدید ۲۰۰ هزار تومانی و اتفاقی تاسف آور+ عکس

اسکناس جدید ۲۰۰ هزار تومانی و اتفاقی تاسف آور+ عکس

پارسینه: اسکناس ۲۰۰ هزارتومانی در سال ۱۳۸۶ به چاپ رسیده باشد، در زمان چاپ ارزشی برابر با ۲۱۴ دلار داشته و حالا که روانه بازار شده ارزشش حدود ۴ دلار است.

اگر اسکناس جدید ۲۰۰ هزار تومانی در سال ۱۳۸۶ به چاپ رسیده باشد، در زمان چاپ ارزشی برابر با ۲۱۴ دلار داشته و حالا که روانه بازار شده ارزشش حدود ۴ دلار است.

به گزارش سایت طلا، در نسخه‌ای که به عنوان نمونه روی وبسایت بانک مرکزی قرار گرفته، امضای محمود بهمنی رئیس کل اسبق بانک مرکزی به چشم میخورد و خبری از امضای وزیر وقت اقتصاد نیز روی آن نیست. بهمنی از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۲ رئیس کل بانک مرکزی بود. در عکس‌های دیگری که خبرگزاری‌ها منتشر کرده اند نیز امضای طهماسب مظاهری روی این اسکناس‌ها موجود است. مظاهری نیز در دولت احمدی نژاد مدت زمان کوتاهی از سال ۸۶ تا ۸۷ به عنوان رئیس کل بانک مرکزی فعالیت می‌کرد.

اسکناس جدید ۲۰۰ هزار تومانی و اتفاقی تاسف آور+ عکس

طراحی این اسکناس‌ها نیز به گونه‌ای است که برخلاف ایران چک‌های جدید، صفر‌های آن به صورت کمرنگ در نیامده. ضمن اینکه وبسایت بانک مرکزی نیز درباره زمان چاپ آن سکوت کرده و مشخص نیست که این اسکناس‌ها در چه سالی تولید شده و چرا تا به حال از دسترس خارج بوده و هدف از توزیع آن در آستانه سال ۱۴۰۲ چیست؟

اسکناس جدید ۲۰۰ هزار تومانی و اتفاقی تاسف آور+ عکس

اما نکته جالب‌تر اینکه اگر این اسکناس ۲۰۰ هزارتومانی در سال ۱۳۸۶ به چاپ رسیده باشد، در زمان چاپ ارزشی برابر با ۲۱۴ دلار داشته و حالا که روانه بازار شده ارزشش حدود ۴ دلار است! به عبارت دیگر در طول مدتی که این اسکناس در انبار بانک مرکزی بوده ۵۴ برابر ارزش خود را از دست داده است.

ارسال نظر

 • ناشناس

  تازه این برای سال 1401 بوده وای بر حال ریال در سال 1402

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار