گوناگون

برنامه‌های آرین پارس موتور برای سال ۱۴۰۲

برنامه‌های آرین پارس موتور برای سال ۱۴۰۲

پارسینه: شرکت آرین پارس موتور و برند لاماری در رویداد دوستانه خود با خبرنگاران، از چند سورپرایز هیجان انگیز در سال آینده خبر دادند که در ادامه با تمام آن‌ها آشنا می‌شویم.

شرکت آرین پارس موتور در روزگاری نه چندان دور، در قامت واردات کننده خودروهای میتسوبیشی شناخته می‌شد و اکنون قصد دارد تا با واردات و داخلی سازی خودروهای زیبا و مدرن چینی مثل لاماری ایما، در بازار ایران حضور داشته باشد. شرکت آرین پارس موتور در رویداد حضوری خود با جمعی از خبرنگاران، از برنامه‌های مهم خود در سال ۱۴۰۲ خبر داد که واردات نسخه فول آپشن و هیبریدی لاماری، جذاب‌ترین آن‌ها به حساب می‌آید.

گجت نیوز نوشت: اگر تعصب را کنار بگذاریم، باید قبول کنیم که شاسی بلند لاماری ایما از نظر ظاهر و طراحی، هیچ چیزی کم ندارد اما متاسفانه ضعف این خودرو در بخش آپشن، کاملا به چشم می‌آمد و باعث می‌شد تا خریداران به سراغ رقیبان کم قیمت و پرآپشن‌تر بروند. حالا این شرکت پر سابقه و برند لاماری در سال آینده، قصد دارند تا نسخه فول آپشن لاماری ایما را وارد کنند.


همچنین از آنجایی که زمزمه واردات فونیکس FX هیبریدی شنیده می‌شود، پس تعجبی هم ندارد که لاماری ایما هیبریدی هم به عنوان رقیب جدی و پر ادعای مدیران خودرو راهی ایران شود.

خودروهایی مثل تیگو X55 پرو یا لاماری ایما و پرستیژ دیگنیتی، جزو ماشین‌های پرچمدار به حساب می‌آیند که در حال حاضر، بخش زیادی از جامعه توانایی خرید آن‌ها را ندارند. حالا شرکت آرین پارس موتور قصد دارد تا تاسیس یک برند جدید، خودروهای اقتصادی چینی یا بهتر بگوییم، چینی‌هایی با قیمت زیر یک میلیارد تا ۱.۲ میلیارد تومان را وارد ایران کند.

حضور فعال نمایندگی‌ها و تعمیرکاران مجاز در سطح کشور، یکی از مواردی است که خیال مردم را از خرید خودروهای چینی راحت می‌کند. شرکت آرین پارس موتور و برند لاماری هم قصد دارند تا تعداد نمایندگی‌های فعال خود در سطح کشور را به ۳۰ عدد برسانند. همچنین این شرکت در قالب طرح نوروزی خود یعنی بین ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۲، با امداد خودروهای فعال خود در سطح جاده‌های کشور حضور خواهد داشت و میزان نظارت بر نمایندگی و تعمیرگاه‌های خود را هم بیشتر می‌کند.

محمد رضا سیفی، مدیرعامل شرکت آرین پارس موتور از تخصیص ۷۰۰ دستگاه خودرو برای سامانه فروش یکپارچه با قیمت علی الحساب خبر داد؛ البته ایشان از نقص‌های سامانه فروش یکپارچه مثل «وعده‌های غیر عملی به مشتریان» هم گله کرد. به علاوه کامیونت این شرکت هم به زودی روانه بورس کالا خواهد شد.

محصولات و خودروهای جدید آرین پارس موتور و برند لاماری در سال ۱۴۰۲
مجموعه آرین پارس موتور در سال آینده قصد دارد تا دو محصول شهری شامل یک سدان کامپکت و یک شاسی بلند را در کنار سه محصول سنگین یعنی کامیونت ۱۲ تن و دامپر، به ایران وارد کند.

افزایش سطح داخلی سازی قطعات در شرکت آرین پارس موتور
مدیر عامل این مجموعه از افزایش سطح مونتاژ و داخلی سازی قطعات در سال جاری خبر داد که این عدد در یک سال گذشته، از ۱۸ به ۲۰ درصد رسیده است. همچنین محمد رضا سیفی عقیده دارد که اگر داخلی سازی بدون برنامه انجام شود، فقط به ضرر مصرف کننده و خریدار تمام خواهد شد!

محمد رضا سیفی، مدیرعامل محترم این شرکت طی آخرین صحبت‌های خود، واردات خودروهای میتسوبیشی به ایران را در هاله‌ای از ابهام می‌بیند که فعلا هیچ برنامه‌ای برای انجام آن وجود ندارد. متاسفانه به علت مغایرت استانداردهای فنی و عدم همکاری طرف خارجی (به علت تحریم‌های جهانی علیه ایران)، نه تنها میتسوبیشی بلکه اکثر شرکت‌های بزرگ و به نام خودروسازی در جهان، هیچ علاقه‌ای برای ورود به ایران را نشان نمی‌دهند.

مدیرعامل این مجموعه با اشاره به پیشرفت‌های شگفت انگیز چینی‌ها در صنعت خودروسازی و به خصوص خودروهای برقی و هیبریدی، اعلام کرد که حتی در صورت باز شدن درب‌های جهان به سوی ایران و هجوم شرکت‌های مطرح خودروسازی، باز هم شریک چینی خود را حفظ خواهیم کرد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار