گوناگون

پس از تعویض پلاک، خودرو تا کی به اسم شخص می ماند؟

پس از تعویض پلاک، خودرو تا کی به اسم شخص می ماند؟

پارسینه: برای بسیاری از افرادی که اقدام به فروش خودرو می‌کنند سؤال است که تا چه‌زمانی در سیستم برای آنها پلاک فعال نشان داده می‌شود.

به گزارش تسنیم، برای بسیاری از افرادی که اقدام به فروش خودرو می‌کنند، سؤال است که تا چه‌زمانی در سیستم برای آنها پلاک فعال نشان داده می‌شود چراکه برخی از این افراد تصمیم دارند در طرح‌های خرید خودرو شرکت کنند و برایشان مهم است که پلاک فعالی نداشته باشند.

سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور فراجا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم دراین‌باره اظهار کرد: افرادی که برای فروش خودرو به مراکز تعویض پلاک مراجعه می‌کنند از همان لحظه پلاک برایشان غیرفعال می‌شود و لاشه پلاک به انبار می‌رود و تا یک سال نگهداری می‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا برخی موارد بعد از گذشت یک هفته از فروش خودرو هنوز پلاک به اسمشان فعال است، گفت: این افراد حتماً به‌صورت وکالتی خودرو را فروخته‌اند، پلیس بارها اعلام کرده است که خرید و فروش وکالتی خودرو کار اشتباهی است.

رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور فراجا تصریح کرد: همچنین زمانی که خودرو به‌صورت وکالتی فروخته شود، خریدار با پلاک متعلق به فروشنده تردد خواهد کرد که اگر در این مدت خریدار با خودرو مرتکب تخلفی شود، این تخلف به نام فروشنده ثبت خواهد شد و طبیعتاً پیامدهای قانونی آن نیز به‌عهده صاحب پلاک خودرو خواهد بود.

محمدی خاطرنشان کرد: این افراد باید به مراکز شورای حل اختلاف مراجعه کنند تا روند غیرفعال شدن پلاک خودرو برایشان به جریان بیفتد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار